Atvērs jau 15. dzejas kopkrājumu "Zemgales vācelīte" 12

Piektdien, 17. septembrī, pulksten 17 Jelgavas kultūras namā, norisinoties ikgadējām Dzejas dienām, tiks atvērts jau 15. dzejas kopkrājums "Zemgales vācelīte". Šogad tajā publicēti 39 autoru darbi par dažādām tēmām: mīlestību, dabu, gadalaikiem, izceļot tieši pārdomas par dzīvi un cilvēku savstarpējām attiecībām pandēmijas laikā, informē dzejnieku kluba “Pieskāriens” vadītājs Jānis Zariņš.

“Krājums jau 15. gadu top Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku kluba "Pieskāriens" paspārnē. Katru gadu dzejas mēnesi aizvadam ar krājuma “Zemgales vācelīte” atvēršanas svētkiem, tā ir tradīcija, kuru nevar lauzt,” tā dzejnieku kluba vadītājs Jānis Zariņš.

Krājums šogad pulcējis dzejniekus no visas Zemgales, kā arī Rīgas. Tas ir pieprasīts bibliotēkās Jelgavas pilsētā, novadā un arī citviet Latvijā.

Kopkrājuma atvēršanas pasākumā 17. septembrī notiks dzejoļu autoru lasījumi, kā arī ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Ozolnieku Tautas nama vokālais ansamblis “Madara” Gintas Āriņas vadībā, jaunā izpildītāja Rēzija Anna Jaseviča, kā arī dzirdēsim Gundegas Dūdas Dzenes (koncertmeistare), Olgas Barišmanes (liriskais soprāns) un Ilvja Faulbauma (trompete) skaņdarbus.

Pasākumu finansiāli atbalsta Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”. Pasākuma atbalstītāji: Jelgavas Latviešu biedrība, biedrība “Zariņš & Co”, kafejnīca “Silva,” īpašnieki Rihards un Sandra Blūmaņi, “Drukas darbnīcas” (CopyPlus) vadītāja Agnese Rudzīte, SIA “Top Food”, Jurijs Strods, Ilga Antuža, Baiba Rivža, Rita Vectirāne, Modris Jansons, Roberts Šlegelmilhs, Jānis Belovs, Melita un Juris Zariņi. Informatīvais atbalsts – laikraksts “Zemgales Ziņas”.

“Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, pasākuma plānošanas un grāmatas izdošanas process bija sarežģīts, visu laiku jāpielāgojas situācijai valstī, līdz ar ko grūti plānot pašus svētkus. Taču par spīti esošajai situācijai, krājums tiek izdots un atvēršanas svētki notiks kā plānots,” uzsver J. Zariņš.

Ieeja pasākumā bez maksas, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apstiprina faktu par vakcināciju vai vīrusa pārslimošanu, kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Mans vārds

Dzejas šajos krājumos ir maz. Vārdus virknē visi, kam nav slinkums. Bet tradīcija dzīvo!

pirms mēneša, 2021.09.16 23:56

Skatītājs

Vārdus virknēt var jebkurš. Taču nenoliedzami ir slikti runāt par citiem pirms paskatās ko pats dara.
Krājumā ir autori, kas raksta tiešām labi un kam ir labi panākumi arī citviet.

pirms mēneša, 2021.09.22 23:42

Burvīga uzstāšanās! :))

pirms mēneša, 2021.09.22 23:47

Lasītāja

Manās rokās nonāca ši gada Vācelīte. Zeme, atveries! Kā var tādus murgus un vārdu savirknējumus saukt par dzeju? Vai paškritikas ne grama nav, t.s. autori? Tas ir vēl briesmīgāk par to, ko dzird Latvijas radio 2, kur puse Latvijas iedomājas sevi par komponistiem.

pirms mēneša, 2021.09.20 16:38

Kritiķis

Nevajag pārspīlēt!
Labāk palasiet lielo autoru darbus no Rakstnieku savienības, kas uzskata, ka tikai viņi tiesīgi saukties par dzejniekiem. Interesanti, ko jūs teiktu, ja redzētu šādus murgus!? Tur tikai par alkoholu un rupjības! Tā laikam gan ir laba dzeja!!!

pirms mēneša, 2021.09.22 23:45

Es lasu dzeju...

..., bet šajā krājumā nav dzeja, pat nezinu, kā to nosaukt. Tā varētu rakstīt sākumskolas skolēni, ne pieauguši cilvēki. Pārsteigums, ka pašiem nav kauns to saukt par dzeju!

pirms mēneša, 2021.09.21 14:20

Lasītāja

Nu ja, es par to pašu ... Bet pasākumā esot bijusi brīnišķīga mūzika - gan soprāns Olga Barišina, gan Madaras no Ozolniekiem.

pirms mēneša, 2021.09.21 23:11

Es arī

Protams ne visi autori raksta labi. Taču kādēļ jānoliek visi. Vai tiešām tikai Latvijā sastopami tik skaudīgi cilvēki??? Vācelītē izlasāmi daudz labu autoru darbi. :)

pirms mēneša, 2021.09.22 23:47

Lasītājs

Katrs autors raksta atšķirīgi un viens to sauc par dzeju, cits nē. Pasākums brīnišķīgs! Arī dzejas darbi grāmatā kādam labāki, kādam sliktāki. Taču par sliktiem nosaukt nevarētu. To nevajadzētu attiecināt uz visiem autoriem... tas ir ļoti nesmuki no šo cilvēku puses, kas speciāli raksta sliktu.
Ir arī ļoti laba dzeja. Atšķirība tikai tāda, ka krājumā publicē visus kluba autorus, arī tos, kas raksta sliktāk un tos, kas īsti nav dzeja.

pirms mēneša, 2021.09.22 23:39

Linda K.

Es arī esmu pašķirstījusi šo t.s. vācelīti, diemžēl vīlos, jo tur nav ne tēlainības, ne iztēles… tikai birstoši ābeļu ziedi, košas gladiolas, sirds kas gavilē no mīlestības utt. utt. Nu, nav tā dzeja, nav… tā ir vārsmošana. Tā raksta , piem., G.Račs , bet viņš sevi nesauc par dzejnieku.

pirms 28 dienām, 2021.09.26 22:15

.

Sirds, kas gavilē no mīlestības, nav tas trakākais. Šogad visi kā traki metušies uz Dieva slavēšanu un pateicību tam.

pirms 25 dienām, 2021.09.29 22:42

Kultūra un izklaide