Augusta vidū Jelgavā notiks Latvijas mazākumtautību festivāls "Zeme zied" 2

Pēc mēneša, 14.augustā, Jelgavā norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls "Zeme zied", informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Festivāls pulcēs vairākus simtus dalībnieku no Latvijas tradicionālo kultūru mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas, tā prezentējot mazākumtautību kultūras daudzveidību un pienesumu Latvijas kultūrtelpai.

Pasākuma dienā no pulksten 10 varēs vērot dienas koncertprogrammu, garīgās mūzikas koncertu, tautas lietišķās mākslas izstādi, amatnieku gadatirgu, radošās darbnīcas, meistarklases-lekcijas ar ārvalstu lektoriem, nacionālo virtuvju prezentācijas un tautastērpu parādi. Pasākumi notiks Hercoga Jēkaba laukumā, Jelgavas kultūras namā un skvērā aiz kultūras nama, brīvdabas koncertzālē "Mītava", pilsētas parkos un skvēros. Festivālu būs iespēja vērot arī tiešsaistē.

Pasākuma mērķis ir popularizēt, attīstīt un pilnveidot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē, kā arī aktivizēt sabiedrības līdzdalību nemateriālās kultūras mantojuma izzināšanā, praktizēšanā un tālāknodošanā.

Mazākumtautību festivāls tiek rīkots atbilstoši valstī aktuālajiem Ministru kabineta noteikumiem "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". Organizatori vērš uzmanību, ka atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī, var būt izmaiņas festivāla norisē.

Foto: lnkc.gov.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vanagi

Nez vai mūsu trimdas latviešus arī kādā valstī atbalstīja ar tās valsts līdzekļiem? Nav nekas pret šo pasākumu. Lai jau cilvēki darbojas, bet par valsts līdzekļiem?

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.16 15:47

Vārna

Vecais Lauķis par mūsu naudu pateicas visām mazākumtautībām, jo viņi pārsvarā nobalsoja par Veco.

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.16 16:05

Kultūra un izklaide