"Dzejas vilnis" plūdīs ceturtdien

Ceturtdien, 16. septembrī, Jelgavā notiks tradicionālais Dzejas dienas – Jelgavas bibliotēka visas dienas garumā aicina pavadīt ar dzejniekiem un dzeju. Šogad pilsētā Dzejas dienu vadmotīvs ir "Dzejas vilnī."


Jau sesto gadu Dzejas dienas ieskandinās velobrauciens "Dzejritenis", pieturot pie četrām pilsētas bibliotēkām, lai vērotu radošus priekšnesumus un klausītos dzejas lasījumus. Pulksten 11 "Dzejritenis" piestās pie Jelgavas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26, pulksten 12.20 – pie Miezītes bibliotēkas Dobeles šosejā 100, pulksten 13.40 – pie Pārlielupes bibliotēkas Loka maģistrālē 17, bet pulksten 14.40 – pie bērnu un jauniešu bibliotēkas "Zinītis" Zemgales prospektā 7.Savukārt "Dzejas vilnis" savā virsotnē poēzijas cienītājus uznesīs Pasta salā pie Tējas namiņa "Silva".  Pulksten 16 tur norisināsies konkurss "Dzejas slams 2021" jeb jauno dzejnieku sacensības, kad dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus un žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts uzvarētājs. Galvenās balva – 100 eiro no Jelgavas bibliotēkas. "Dzejas slamu" vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska. 

 

Pulksten 17.30 iecerēti dzejnieku Ivara Šteinberga, Lotes Vilmas Vītiņas, Marijas Luīzes Meļķes un Eduarda Aivara dzejas lasījumi, bet pulksten 18.30 – koncertuzvedums "Ūdens malas ritmi", kurā piedalīsies Z.Jančevska, Jēkabs Jančevskis, Lauma Bērza, Ansis Jansons un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa ar perkusijām.

 

Ieeja noslēguma pasākumā bez maksas, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu, vai ar negatīvu testa rezultātu. Jelgavas bibliotēka vērš uzmanību, ka, ierodoties uz pasākumu, tiks apkopota informācija par apmeklētāju: vārds, uzvārds, kontakttālrunis un sēdvieta pasākumā. Informācija tiks glabāta vienu mēnesi.

 

Mainoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, pasākuma plānā iespējamas izmaiņas.

 

Publicitātes vajadzībām var tikt filmēts un fotografēts.

 

 

Foto: jpixabay com un jelgava.lv

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide