Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ielūdz uz Lietuvas Neatkarības atjaunošanas dienas svētkiem Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Lietuvas vēstniecība Latvijā ielūdz uz Lietuvas Neatkarības atjaunošanas dienas svētkiem 11. martā pulksten 17 Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26, kur Lietuvas mākslinieks, Nidas māklsinieku asociācijas "Tiltai” priekšsēdētājs  Sauļus Kropis atklās savu jubilejas izstādi „Sauļus Kropis – 60: Baltijas grāmatu rakstu”. Izstāde apskatāma līdz 31. martam. Izstādi organizē Lietuvas vēstniecība Latvijā un Jelgavas lietuviešu kultūras biedrība "Vytis“. 

Autors piedāvās apskatei albumu "Nidos ekspresijos 25", kurā apskatāmi 500 mākslas darbi, kurus veidojuši apmēram 100 Lietuvas un ārvalstu mākslinieki. No tiem 11 ir Latvijas māklsinieki: Māra Alena, Valērijs Baida, Džons Delgalvis, Juris Ģērmanis, Maija Jakoviča, Jānis Gunārs Kalnmalis, Ieva Mārkēviča-Caruka, Anda Poikāne, Juta Policja, Ilmārs Zalāns un Aija Zariņa. 

Sauļus Kropis ir Lietuvā pazīstams mākslinieks, fotogrāfs, Lietuvas mākslinieku savienības loceklis, Nidas mākslinieku asociācijas „Tiltas“ priekšsēdētājs, starptautisko Nidas gleznošanas plenēru iniciators un vadītājs. Šajā stilistiski oriģinālajā un kontrastu pilnajā risinājumu un kompozīcijas ziņā, S. Kropis piedāvā gleznu izstādi, kas ilustrē viņa radošo ceļu. Mākslinieks ar savdabīgu stilu un otas vilcieniem, runā par cilvēku savstārpējām un dabas un cilvēka attiecībām, apkārtnes- pilsētas un jūras harmoniju. 

„Radošais cilvēks, vispirms ir kultūras cilvēks,“ saka S.Kropis. Viņš vienmēr savā profesijā meklē jaunus izpausmes veidus, cenšas sabiedrībai parādīt apkārtējās pasaules skaistumu. Izstāde pārsteidz ar tehnikas, tematu, viedokļu, formu un pat paaudžu daudzveidību Tā ir daudzpusīga, koša, krāsaina un daudzslāņaina- kā pats tās autors. 

„Sauļus Kropis – 60: Baltijas grāmatu rakstu” - vienota, harmoniska izstāde – kā salikta puzle, kuru apvieno mākslinieka radošais darbs, kam šogad aprit sešdesmit gadi.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide