Izstādē Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī skatāmas klusās dabas gleznas četrās dažādās tehnikās

Līdz 30. septembrim Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī skatāma mākslinieces Ritmas Zikmanes-Lagzdiņas gleznu izstāde "Klusā daba". Darbi iepazīstina ar klusās dabas žanru četrās dažādās tehnikās, kurās māksliniece darbojas jau vairāk nekā 40 gadu, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Četras tehnikas, kam R.Zikmane-Lagzdiņa pievērsusies savā daiļradē no 20. gadsimta 70. gadiem ir zīmējuma, oforta, pasteļa un eļļas glezniecība. Lai kādam žanram vai tehnikai māksliniece pievērstos, jubilāres uzmanības lokā allaž bijusi lauku dzīve, tādejādi izceļot latviešu tautas ētisko attieksmi pret pasauli un visu dzīvo radību. Mākslinieces interpretācijā priekšmeti, kam ļaudis pieskaras ikdienā, vēsta par tā lietotāja mūžu un laika ritumu no pagātnes uz šodienu. Māksliniece R.Zikmane-Lagzdiņa apliecina, ka, lai radītu un pilnasinīgi dzīvotu, visa pamatā ir harmonija, iekšējs miers un mīlestība pret dabu un apkārtni. 

Māksliniece dzimusi 1945. gada 24. jūlijā Talsu apriņķa Pastendē. Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Kopš 1972. gada R.Zikmane-Lagzdiņa piedalās Latvijas un ārzemju izstādēs. Māksliniece ir gan Latvijas Mākslinieku savienības, gan Jelgavas Mākslinieku biedrības biedre. 2015. gadā viņai pasniegts Ģibuļu pagasta Goda raksts par nopelniem Ģibuļu pagasta tēla veidošanā, veicinot mākslas aktivitāšu norises. 

R.Zikmanes-Lagzdiņas gleznu izstāde "Klusā daba" apskatāma līdz 30. septembrim Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445 vai e-pastu: tic@tornis.jelgava.lv

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide