Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā sākušies smilšu skulptūru pamatņu sagatavošanas darbi

Lai arī Covid–19 pandēmijas dēļ Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā šogad nevar uzņemt starptautiskos māksliniekus, Pasta sala šovasar neizpaliks bez jauna skulptūru parka. Jau sākušies teritorijas iekārtošanas darbi, sagatavojot tehniskās pamatnes un blietējot smiltis, un tie turpināsies jūnija pirmās nedēļas garumā, lai pieaicinātie mākslinieki varētu sākt skulptūru veidošanu jau no pirmdienas, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Smilšu skulptūru tehnisko pamatņu sagatavošanu un blietēšana turpināsies jūnija pirmās nedēļas gaitā, sagatavojot vietu tēlnieku darbam. Kopumā plānots izveidot 10 smilšu skulptūras, kuras šoreiz veidos Latvijas mākslinieki, kas jau piedalījušies iepriekšējo gadu Starptautiskajos smilšu skulptūru festivālos Jelgavā. Tēlnieki realizēs smilšu skulptūru parka māksliniecisko koncepciju, ko veidojis tēlnieks Kārlis Īle, Jelgavas 755. jubilejas gadā smiltīs “atdzīvojoties” Jelgavas vēsturei – kā seniem, tā ne tik seniem notikumiem un personībām. 

Šobrīd tiek strādāts pie skulptūru skiču izveides – no seno zemgaļu apmetnes Lielupes krastā un hercoga Jēkaba laika, līdz  pilsētas lielajam ģerbonim un grupai "Prāta vētra". Smilšu skulptūru parks atrodas brīvā dabā, tāpēc, turpinoties ārkārtējai situācijai valstī, starp mākslinieku darba vietām var nodrošināt divu metru distanci un nodrošināt piemērotus darba apstākļus. Savukārt jelgavnieki un pilsētas viesi apskatīt tēlnieku veikumu smilšu skulptūru parkā varēs sākot no 20. jūnija, kad būs izveidota lielākā daļa darbu. Līdzās parkā jau pabeigtajām skulptūrām, mākslinieki turpinās darboties un ikvienam būs iespēja sekot līdzi smilšu skulptūru tapšanas procesam. Plānotas arī planšetes un foto objekti, kas vēstīs par notikumiem Jelgavā 755 gadu garumā. 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide