Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas bibliotēkās iepriekš paņemtās grāmatas var atstāt nodošanas iekārtā Akadēmijas ielā

Neskatoties uz to, ka ārkārtas stāvokļa dēļ Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles apmeklētājiem ir slēgtas, vēl joprojām ir iespēja nodot iepriekš no bibliotēkas izņemtās grāmatas un žurnālus. 24 stundas diennaktī pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas ēkas Akadēmijas ielā 26 darbojas grāmatu nodošanas kaste, kur var atstāt visās bibliotēkas filiālēs iepriekš izņemtos izdevumus, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Kaut arī pakāpeniski samazinās kastē nodoto grāmatu skaits, bibliotekāri vairākas reizes dienā pārbauda tās saturu, saņemot lasītāju nodotās grāmatas, žurnālus un diskus, stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne. Arī iespieddarbu saņemšanā tiek ievērotas drošības un higiēnas prasības. "Bibliotēkas darbinieki nodošanas iekārtas pārbaudi darba laikā veic reizi divās stundās, grāmatas izņemot ar cimdiem. Tās tiek reģistrētas sistēmā kā nodotas, un tad ievietojam karantīnā – dezinficējam un uz nedēļu atliekam, lai viss ir maksimāli droši," skaidro B.Īvāne. Laika posmā no 16. līdz 26. martam grāmatu nodošanas iekārtā atstāti 408 izdevumi no 227 lasītājiem. 

Ņemot vērā situāciju, ka bibliotēka apmeklētājiem ir slēgta, iespieddarbu nodošanas termiņš šobrīd ir līdz ārkārtas perioda beigām – 14. aprīlim – un tiks pagarināts gadījumā, ja situācija ieilgs. Tiesa, nodošanas termiņa pagarinājums neattiecas uz tām grāmatām, kas bija jānodod līdz ārkārtas situācijas izsludināšanai. 

Tāpat B.Īvāne atgādina, ka bibliotēkas darbinieki turpina strādāt, arī sniedzot konsultācijas pa tālruni vai e-pastu. Laika posmā no 16. līdz 26. martam bibliotēkā sniegtas kopumā 112 konsultācijas pa tālruni, kā arī 40 elektroniskās konsultācijas. 

Kontaktinformācija: 63046587, 63046713, abo@biblioteka.jelgava.lv, info@biblioteka.jelgava.lv (Jelgavas pilsētas bibliotēka); 63011829, parlielupe@biblioteka.jelgava.lv (Pārlielupes bibliotēka); 63083151, miezite@biblioteka.jelgava.lv (Miezītes bibliotēka); 63029093, zinitis@biblioteka.jelgava.lv (bērnu bibliotēka "Zinītis"). 

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide