Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzejā atklās izstādi „Stikla skaņas“

Otrdien, 4. augustā pulksten 16 Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzejā notiks izstādes „Stikla skaņas“ atklāšana ar stikla mūzikas instrumenta" prezentāciju, informē muzeja pārstāve Laura Stepiņa.

Stikls daudzveidīgās izpausmēs... Stikla formas un plastika, stikla krasas, gaisma stiklā, stikla skaņas...

Stikla kausēšanas darbnīca „Stikls no Līvāniem“ izveidota laikā, kad bija likvidēta Līvānu Stikla rūpnīca, bet tik ļoti gribējās, lai Līvānos būtu kaut kas no stikla...

Darbnīcā top arvien jauni stikla darbi, pētot stiklu, eksperimentējot, atklājot arvien jaunas stikla šķautnes un iespējas savienojumā ar citiem materiāliem, radot stiklu ar turpinājumu, sadarbojoties ar citu jomu meistariem, tiek attīstītas idejas un tiek veidoti arvien jauni darbi. Tā tapuši darbi, kuros apvienots stikls un koks, stikls un keramika, stikls un metāls, stikls un ķīmiskie elementi...

Šogad sākta jaunas idejas īstenošana, pētot stiklu un skaņu. Atsevišķu formu stikla trauki skan īpaši dzidrās skaņās. Ieklausoties šajās skaņās, radās doma izveidot arī atsevišķu stikla mūzikas instrumentu , kura skanošās daļas gatavotas no kausēta stikla. Šobrīd izveidojusies jauna sadarbība, uzaicinot mūzikas instrumentu meistaru Aleksandru Maijeru, kurš izgatavojis jauno stikla mūzikas instrumentu. Stikls skan gan pārnestā, gan tiešā nozīmē. 

Izstādē „Stikla skaņas“ redzami stikla kausēšanas darbnīcā „Stikls no Līvāniem“ kausētie Ingas Salmiņas stikla darbi, kā arī stikla un koka gaismas objekti, kas tapuši, sadarbojoties ar koktēlnieku Jāni Ziemeli un jaunizveidotais stikla mūzikas instruments, kuru gatavojis un skaņojis  mūzikas instrumentu meistars un mūziķis Aleksandrs Maijers, izmantojot Ingas Salmiņas kausētā stikla elementus.

Pasākuma laikā Aleksandrs Maijers izpildīs stikla mūzikas noskaņu improvizācijas.

Izstādi organizē:

Radošā apvienība „Perspektīva“, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, AS “Latvijas valsts meži”, Latgales reģiona attīstības aģentūra, sadarbībā ar Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzeju.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide