Jelgavas Mūzikas vidusskola sāk jaunu gadsimtu 5

Pirms 13. direktora atnākšanas pienāk mūzikas skolas simtgade

Par 50., 75., 90. un citām Jelgavas Mūzikas vidusskolas jubilejām ir palikušas skaistas atmiņas, stāsta brošūras, bukleti un fotogrāfiju albumi, kas glabājas skolas bibliotēkā. Par aizvadīto gadu priekiem un skumjām pie vecās skolas ēkas šalc arī trīs egles, kas tika iestādītas 50. jubilejā, kas sakrita ar skolas jaunā korpusa spāru svētkiem. Taču 2021./2022. mācību gadā, kas skolai ir simtais, pagaidām nekas nav plānots. Neziņa par draudīgās pandēmijas ierobežojumiem ir smaga skatuves māksliniekiem un arī skolām. Kopš aprīļa, kad, pensijā dodoties, vadības posteni atstāja 12. direktors Artūrs Puķītis, mūzikas skolai nav arī vadītāja, bet tikai vadītāja vietas izpildītājs. Par jaunā direktora vietu Kultūras ministrijā rit konkurss, taču tā gaita daudziem izskatās lēna.
Tomēr Jelgavas Mūzikas vidusskola un tās jubileja mīt audzēkņu un pedagogu sirdīs. Viens no mūzikas skolas patriotiem ir tās direktors no 1967. līdz 1977. gadam Arvīds Tareila. Darbu Jelgavas Mūzikas vidusskolā viņš sāka 1958. gadā kā Latvijas Valsts konservatorijas students un izauga līdz direktoram ar ambīcijām skolu celt un noturēt “republikas līmenī”. Enerģiskās vadības laikā tika uzbūvēts mūzikas skolas jaunais korpuss.

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 5

JMV absolv.

Skumji.. Kādreiz bija viena no labākajām mūzikas vidusskolām. Pēc Aijas Grūtupas laika sākās lejupslīde... Tikai atmiņas un cieņpilns lepnums par tādām satiktajām personībām kā Šnē pāris, Tareila, Matulis, Brovaka, Rieksta, Melgaile, Miezītis, Micāne, Kanajevs, Kaufelds, Venskus, Eizenbergs u.c. Par turpinājumu kā nemitīgu lejupslīdi sāp sirds.

pirms 16 dienām, 2021.10.08 20:18

stukas

Jā, čekas ziņotāja vēl turējās līmenī...

pirms 15 dienām, 2021.10.09 20:29

Kultūra un izklaide