Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilsētas bibliotēka klātienē rīkos Jauno grāmatu dienu

Ceturtdien, 21. maijā, no pulksten 10 līdz 18, Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina karstākos grāmatmīļus uz Jauno grāmatu dienu bibliotēkas lasītavā. Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma, kad koronavīrusa pandēmijas dēļ bibliotēkā nenotika nekādi publiski pasākumi, šī ir pirmā reize, kad bibliotēka aicina savus lasītājus uz kādu organizētu pasākumu klātienē, informē bibliotēkas pārstāve Maija Rubauska.

Lai viss būtu droši, bibliotēka paredzējusi vairākus ierobežojumus. Pirmkārt, lai varētu aplūkot jaunieguvumus, apmeklētājiem būs jāsarūpē savi individuālie aizsardzības līdzekļi – sejas maskas un gumijas cimdi.

Jauno grāmatu dienā, 21. maijā, lasītava būs pieejama tikai tiem, kas vēlēsies apmeklēt Jauno grāmatu dienu, pārējiem lasītava šajā dienā būs slēgta. Vienlaikus lasītavā drīkstēs atrasties ne vairāk kā četri apmeklētāji, katrs ne vairāk kā 15 minūtes. Šajā laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar pēdējo 3 mēnešu laikā iegādātajiem jaunumiem, kas šajā laikā ir sakrājušies ļoti daudz – 243 izdevumu, un veikt to rezervāciju. Jaunieguvumi būs izkārtoti četros sektoros, lai novērstu drūzmēšanos pie galdiem. Rezervētos jaunieguvumus varēs saņemt, sākot ar nākamo dienu, iepriekš vienojoties par konkrētu laiku.

Bibliotēka paredz, ka priekšpusdienā varētu būt lielāka aktivitāte, tādēļ, lai izvairītos no drūzmēšanās, bibliotēkas garderobē tiks regulēta apmeklētāju plūsma un, ja Jauno grāmatu dienu vēlēsies apmeklēt vairāk nekā četri cilvēki vienlaikus, bibliotēkas darbinieki aicinās pārējos uzgaidīt. Tāpat bibliotēka atgādina, ka visiem bibliotēkas apmeklētājiem jāievēro arī citi piesardzības pasākumi  – divu metru distance, maksimums 25 apmeklētāji ēkā, kopējais uzturēšanās laiks bibliotēkā 30 minūtes, u.c.

Lai izvairītos no drūzmēšanās un liekas uzkavēšanās bibliotēkā, Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina iepazītieties ar jaunieguvumiem un veikt to rezervāciju, arī izmantojot bibliotēkas elektronisko katalogu (https://jelgava.biblioteka.lv/Alise/lv/search.aspx). Autorizācijas datus (lietotājvārdu un paroli) var saņemt bibliotēkā vai pa e-pastu (abo@biblioteka.jelgava.lv). Tos, kuri vēl nav  lasītāji, bibliotēka aicina piereģistrēties arī attālināti (http://www.jelgavasbiblioteka.lv/lasitaja-celvedis/lasitaja-celvedis/ka-klut-par-lasitaju/).

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide