Jelgavas skatītāji var izdzīvot Latvijas preses karalienes likteni 1

Gints Grūbe: ļoti ierobežotā laikā bija jāaptver un jāspēj rekonstruēt sarežģīts vēsturisks stāsts 16 gadu garumā Emīlijas Benjamiņas un “Jaunāko Ziņu” dzīvē

Pirmizrādi 20. septembrī piedzīvoja jaunākais latviešu kino veikums – daudzsēriju vēsturiskā mākslas filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene.” No 15. oktobra filmas seansi kino cienītājus gaidīs arī Jelgavas kultūras namā. 
“Emīlija. Latvijas preses karaliene” septiņās sērijās ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni – “Jaunāko Ziņu” un “Atpūtas” izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu.
“Emīlija. Latvijas preses karaliene” ir daudzsēriju filma, kas pirmo reizi Latvijas kino vēsturē vairākos seansos tiks izrādīta kinoteātros. Sešās spēlfilmas un vienā dokumentālajā sērijā tiek atainots laika periods no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā, katrā sērijā atspoguļojot kādu nozīmīgu viņas dzīves fragmentu – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados, sievietes sapņus un problēmas, darbinieku nodevību – un atklājot personības daudzpusīgās šķautnes.
Sarunā ar “Ziņām” producents Gints Grūbe stāsta par filmas idejas dzimšanu, veidošanu un uzņemšanas aizkulisēm. 

Esat daudzsēriju filmas par Emīliju Benjamiņu idejas autors. Kā radās šī ideja? 
Mēs Latvijā kino nozarē strādājam jau zināmu laiku, gan veidojot spēlfilmas, gan dokumentālas filmas. Domājot par Latvijas kopējo kino kontekstu, jāatzīst, ka daudzsēriju filma vai seriāls pašlaik ir populārākais kino žanrs, bet tas pēdējo 20–30 gadu laikā Latvijā nav ticis attīstīts. Par daudzsēriju filmas uzņemšanas nepieciešamību runājām ilgstoši, gan pašā nozarē, gan ar Kultūras ministriju, gan Nacionālo kino centru. Tad sākās pandēmija, tās kontekstā bija jautājums, kā vispār mūsu nozare var darboties, jo mēs esam neatkarīgi producenti pēc būtības. (Gints Grūbe vada producentu studiju “Mistrus Media” – red.) Laimīgas sagadīšanās dēļ Kultūras ministrija sadarbībā ar Nacionālo kino centru izsludināja konkursu tieši daudzsēriju filmas žanram, kur, protams, bija ļoti sīva konkurence, un mēs startējām ar savu ideju – seriālu par vienu no nozīmīgākajām vēsturiskajām personībām Latvijā Emīliju Benjamiņu.


Visu interviju varat lasīt 14. oktobra “Zemgales Ziņās”

Foto: no personīgā arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

andris

60.gadu dzīvoju un pat murgos nekāda preses karaliene(laikam dārga, valdībai pietuvināto ,vīru izprieca) nerādījās,tagad esot bez viņas Latvija nabaga un plika ,visu toni uzdod Emanuēla(laikam gultā) un vēsture bez viņas nav plika graša vērta(nu točna kā tagad biznes vomenes mūsdienu Latvijā),kur paliek darba darītāji un tie bez kā tik tiešām vēsture ir balta lapa ,drīz sāks uzņemt filmas par latviešu skapjos dzīvojošiem un tagad dienas gaismā izlīdušajiem prusakiem.Izsmiekls.

pirms mēneša, 2021.10.16 19:17

Kultūra un izklaide