Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārtējā Svētā Mise var notikt ar ticīgo piedalīšanos, ievērojot distancēšanās prasības

Kārtējā Svētā Mise, proti, tā, kas ir saskaņā ar pirmskrīzes ierasto dievkalpojumu kārtību, var notikt ar ticīgo piedalīšanos, ievērojot divu metru distancēšanos, liecina Latvijas Bīskapu konferences paziņojums Romas katoļu baznīcas mājaslapā.

Ņemot vērā faktu, ka ir mainījušies spēkā esošie ierobežojumi Covid-19 pandēmijas ierobežošanai, Bīskapu konference publicējusi jaunu paziņojumu saistībā ar dalību dievkalpojumos ārkārtējā stāvokļa laikā.

Ministru kabinets 7.maija sēdē pieņēma grozījumus ārkārtējās situācijas laikam, kas tiek pagarināts līdz 9.jūnijam. Ņemot vērā jaunos noteikumus, Bīskapu konference informē ticīgos, ka, sākot ar šodienu, 13.maiju, ir atļauts pulcēties uz reliģiskajiem pasākumiem gan iekštelpās, gan ārā, ievērojot vairākas prasības.

Tiek norādīts, ka baznīcā jābūt noorganizētiem roku dezinfekcijas līdzekļiem un regulāri jādezinficē virsmas. Arī garīdzniekiem un kalpotājiem jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi.

Savukārt draudžu vadībai ir jānodrošina, lai nenotiktu drūzmēšanās nedz pie ieejas, nedz dievkalpojuma laikā.

Attiecībā uz kristībām, laulībām, bērēm un kapusvētkiem ir saistošs ierobežojums - ne vairāk kā 25 cilvēki un savstarpēja divu metru distance.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka, pat ja katoļticīgie uz ārkārtas stāvokļa laiku tiek atbrīvoti no pienākuma piedalīties svētdienas un obligāti svinamo svētku Svētajā Misē, no šī brīža dievkalpojumu apmeklēšana ir kļuvusi iespējama.

Tomēr tie, kuri aizvien jūtas nedroši par savu veselību saistībā ar Covid-19, paliekot mājās, var justies brīvi savā sirdsapziņā, uzsvērts Latvijas Bīskapu konferences paziņojumā. Tiek ziņots, ka tiešraides no dievkalpojumiem notiks vismaz līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide