Konkursā meklē jaunu Jelgavas Mūzikas vidusskolas direktoru 11

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Jelgavas Mūzikas vidusskolas (JMV) direktora amatu, solot bruto mēnešalgu no 1354 līdz 1877 eiro, informēja KM pārstāve Dace Vizule.

Viņa pavēstīja, ka amata pretendentiem jāiesniedz pieteikumi KM līdz 28.maijam. Informācija par prasībām pretendentiem, pieteikšanās kārtību un iesniedzamajiem dokumentiem pieejama KM tīmekļvietnē, sadaļā "Vakances".

Galvenās prasības direktora amata pretendentiem ir atbilstība Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktajām prasībām, augstākā izglītība, vismaz trīs gadu pedagoģiskā darba pieredze izglītības jomā vai izglītības vadības darbā, vismaz trīs gadu darba pieredze vadošā administratīvajā darbā izglītības vai kultūras institūcijā.

Tāpat no pretendenta tiek sagaidītas teicamas latviešu valodas un labas vismaz divas svešvalodu, tai skaitā angļu valodas zināšanas un vēlama darba pieredze projektu vadībā. Pretendentam jābūt zināšanām par izglītības iestādes darbību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, profesionālās izglītības jomu un tās attīstības tendencēm, zināšanām par valsts iestādes finanšu un budžeta vadības principiem, zināšanām par kultūras nozari, īpaši par mūzikas nozari, izpratnei par profesionālās izglītības iestādes vadīšanu, orientācijai uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadības prasmēm un stratēģiskam redzējumam.

Pieteikumā konkursam uz JMV direktora amatu jāiekļauj pieteikuma anketa, kas pieejama KM tīmekļvietnē, parakstīts dzīvesgājuma apraksts latviešu valodā, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas. Savukārt, ja izglītības dokuments vai grāds iegūts ārvalstīs, jāpievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds.

Tāpat KM jāiesniedz pretendenta izstrādāts JMV turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi, kā arī citi dokumenti, kurus pretendents uzskata par nepieciešamu pievienot.

Pēc Vizules paustā, ņemot vērā, ka KM saņēmusi JMV direktora Artūra Puķīša, kurš mācību iestādē kā pedagogs strādā kopš 1974.gada, un kopš 2010.gada ir tās direktors, iesniegumu par darba attiecību izbeigšanu pēc paša vēlēšanās, JMV direktora amats būs vakants no 1.jūlija.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Dzintra

Pēdējais laiks to krabi bija nomainīt.

pirms 16 dienām, 2021.04.30 13:28

krabiss2

Tādu mums vēl ir daudz Jelgavā, kuri būtu jāmaina.!!!!!

pirms 16 dienām, 2021.04.30 13:34

BB

A.Puķītis bija ne tikai direktors, viņš bija skolas saimnieks (šī vārda labākajā nozīmē).

pirms 16 dienām, 2021.04.30 13:51

Bija

Viņš bija aktīva personība savā profesionālajā darbā, tādi nepatīk...

pirms 16 dienām, 2021.04.30 14:40

Tirgus džezs

Vajag personību ar stipru raksturu vietā. Tādu, kurš R. Ašmanim ierādīs savu vietu, ka viņš ir tikai skolotājs/nodaļas vadītājs, un neļaus viņam vairs patvaļīgi tiranizēt audzēkņus. Dēļ šādiem indivīdiem JMV ir ieguvusi sliktu slavu, un audzēkņi nevēlās uz šo jauko skolu nākt mācīties. Cerēsim uz pozitīvām pārmaiņām.. :)

pirms 16 dienām, 2021.04.30 15:24

otimists

jā cerēsim.Domāju Gobzems,vai Kaimiņš un Liepiņš būtu labi jebkuros amatos

pirms 16 dienām, 2021.04.30 17:46

Līga

Kas vainas Ašmanim? Jā, viņa metodes neatbilst "papaijā galviņu", bet ir rezultāts! Mana meita bija priecīga darboties viņa bigbendā (žēl, ka Covids ienesa savas korekcijas). Gribi strādā, negribi - tinies! Šsjā jomā savādāk nevar!

pirms 16 dienām, 2021.04.30 19:57

Tirgus džezs

Šajā jomā var savādāk, un kā vēl ! Ļoti daudzi mūziķi, kuri ir aizgājuši dēļ šī cilvēka radītā nevajadzīgā spiediena no skolas, ir kļuvuši par lieliskiem mūziķiem. Vienīgais ko šeit vēl varu pieminēt: ar komunistisku režīmu- varu kultūru nemāca. Kūltūru māca atverot ''visas durvis'' un iedvesmojot!

pirms 16 dienām, 2021.04.30 23:57

Pilsētas džezs

Tirgus džeza bērniņi laikam saraudājās pēc stundas, uz kuru nebija sagatavojušies... Uz tādiem pedagogiem kā Ašmani, Audri un citiem "vecās skolas" pārstāvjiem šī skola turas, citādi varētu mierīgi slēgt, ja veido tikai "paklausīgos bērniņus", kam sava viedokļa nav.

pirms 14 dienām, 2021.05.02 23:39

Kultūra un izklaide