Lieldienu laikā dievkalpojumi norisināsies attālināti 2

Ņemot vērā, ka ārkārtējā situācija valstī turpinās arī Lieldienu laikā, dievkalpojumu organizācija norisināsies attālināti, liecina publicētā informācija Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mājaslapā. 

Otrdien, 23.martā, Tieslietu ministrija sasauca Latvijas reliģisko organizāciju pārstāvjus uz konsultatīvo padomi, lai izskaidrotu Ministru kabineta noteiktos nosacījumus reliģiskajām organizācijām Lieldienu laikam. Saskaņā ar valdības lēmumu ārkārtējā situācija ir noteikta līdz 6.aprīlim. Tas nozīmē, ka Lieldienas sagaidīs vēl rēķinoties ar zināmajiem pulcēšanās ierobežojumiem un piesardzības pasākumiem.

Taču izmaiņas ir saistībā ar darbības laikiem dienā pirms Lieldienām, tas ir, no 3.aprīļa līdz 4.aprīlim, kad ir atļauts baznīcas atvērt no plkst.6 rītā līdz plkst.1 pēc pusnakts.

Baznīca informēja, ka dievnamos un telpās, kur notiek dievkalpošana, vienlaikus var atrasties 20% apmeklētāju no kopējās telpu kapacitātes, ievērojot, desmit kvadrātmetrus uz katru apmeklētāju. Piemēram, ja dievnamā ir 300 kvadrātmetri, tad tajā vienlaicīgi drīkst atrasties 30 cilvēki.

Draudžu mācītāji kalpo, vadot dievkalpojumus, draudzei ierastajos laikos, tos īpaši neizsludinot un nepulcinot draudzi. Turklāt klātienes pasākumi turpina nenotikt. Tāpat nenotiek sapulces un sadraudzības, kā arī padomes un valdes sēdes ir noturamas attālināti. 

Pēc Ministru kabineta lēmuma, mutes un deguna aizsegi ir jāvalkā gan dievlūdzējiem, gan arī garīdzniekiem, kuri nevada liturģiju, neiestāda Dievgaldu. Vēl ir norādījums, ka būtu jāuzvelk maska sprediķotājam kancelē, ja apakšā atrodas dievlūdzēji, klausītāji. Tāpat garīdzniekiem, kuri vada dievkalpojumu, iestāda Dievgaldu, sprediķo un vada liturģiskās lūgšanas ir atļauts nelietot sejas maskas, ja attālums līdz draudzei ir pieci metri kā minimums. Dievgaldu izdalot sejas maska ir uzvelkama.

Klātienē nav atļauti koru mēģinājumi.

Pēc valdības lēmuma draudzes locekļi drīkst apmeklēt dievnamu, ievērojot skaita, drošības un higiēnas nosacījumus - distances ievērošana, maskas vilkšana un roku dezinfekcija. Distance starp dievlūdzējiem no dažādām mājsaimniecībām ir lielāka par diviem metriem. Tāpat vajadzētu pielūkot, lai dievlūdzēji nesēž viens aiz otra. Savukārt ārpus dievkalpojumiem drīkst notikt tikai kristības, laulības un bēres, kurās var piedalīties līdz desmit cilvēkiem.

Baznīcām joprojām vajag pie draudzes ziņojuma dēļa izlikt informatīvus plakātus par piesardzības pasākumiem. Telpās nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija, vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Baznīcā būs manāmi arī brīdinājumi par divu metru distances ievērošanu, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Šodien ir 4. aprīlis. Ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki! Kopš senseniem laikiem senie ģermāņi pielūdza Dievieti Ostaru. Arī mūsdienās daudzviet pasaulē turpina pielūgt Dievieti Ostaru. Ticība senajai un spēcīgai Dievietei Ostarai nekur nav zudusi. Vajag tikai atcerēties pagānisko tradīciju īsto jēgu. Dieviete Ostara ir mīļa un jauka. Viņa ir pavasara un rītausmas Dieviete. Viņa ir dzīvības dāvātāja. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir atklāj Dievietes Ostaras labsirdīgo dabu. Šodien, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Lieldienās ticīgie dzīro par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai! Par to Dieviete Ostara atalgo ticīgos ar labklājību, bagātību un veiksmi. Kopš senatnes trusis (zaķis) ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Lieldienu trusis (Lieldienu zaķis) ir auglības simbols, bet Lieldienu ola ir jaunas dzīvības simbols. Diemžēl SARS-CoV-2 vīruss nekur nav izgaisis, kovid-19 (covid-19) pandēmija vel joprojām turpinās. Būsim piesardzīgi! Pasargāsim sevi un savus tuvākos! Nedosimies uz baznīcu dievkalpojumiem, bet gan paliksim savās mājās, lai svinētu Lieldienas par godu Dievietei Ostarai! Lai Dieviete Ostara atnes mums saulainu pavasari! Lai Dieviete Ostara sniedz mums priecīgu rītdienu! Lai Dieviete Ostara stāv mums klāt! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”). Sēriju oriģinālvalodā var noskatīties šeit: https://www.starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/episode-8/3232 Bet tulkojumu krievu valodā var noskatīties šeit: https://hd1080.thelostserialtvhd.ru/54-amerikanskie-bogi/season/1/episode/8.html
#Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #svētdiena #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

pirms 14 dienām, 2021.04.04 22:12

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Nemanot ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir seni, pagāniski svētki, kurus dažādas Eiropas tautas svinēja vel pirms kristietības laikmeta. Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, tie ir gadskārtu svētki. Šajā laikā daba mostas no ziemas miera. Visapkārt zeme plaukst un zeļ. Dzīvība rosās it visur. Daudzas Lieldienu tradīcijas mūsdienu Latvijā ir nākušas no ģermāņu Dievietes Ostaras kulta. Piemēram, Lieldienu zaķa (Lieldienu truša) noslēpto olu meklēšana, vai arī olu krāsošana dažādās krāsās. Lieldienas ir pavasara un rītausmas Dievietes Ostaras svētki. Lieldienās senās un varenās Dievietes Ostaras spēks sasniedz savu pilnību. Šajā laikā Dieviete Ostara ir īpaši labvēlīga pret jebkuru ticīgo, kas viņai tic un viņu godā. Šajā laikā Dieviete Ostara uzklausa mūsu lūgšanas un piepilda mūsu vēlmes. Ticība Dievietei Ostarai ir brīvprātīga, jo Dieviete Ostara ir bezgala labestīga un iecietīga pret cilvēkiem. Viņa mūs mīl. Vajag tikai pieņemt Dievieti Ostaru savā sirdī, un viņa kliedēs tumsu mūsu sirdīs! Lai aust jauns rīts! Lai godāta Dieviete Ostara kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Visa slava dzīvības dāvātājai un dzīvības nesējai Ostarai! Priecīgas Lieldienas!
Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”). Sēriju oriģinālvalodā var noskatīties šeit: https://www.starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/episode-8/3232 Bet tulkojumu krievu valodā var noskatīties šeit: https://hd1080.thelostserialtvhd.ru/54-amerikanskie-bogi/season/1/episode/8.html
#Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021. #svētdiena #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

pirms 14 dienām, 2021.04.04 22:13

Kultūra un izklaide