Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu saņems rakstnieks Zvirgzdiņš

Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija paziņojusi labākos 2019.gadā izdotos literāros darbus dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Mūža balvu ekspertu komisija nolēma piešķirt 1941.gadā dzimušajam latviešu rakstniekam Jurim Zvirgzdiņam par izcilu ieguldījumu Latvijas bērnu literatūrā.

Savukārt speciālbalva par īpašu veikumu literatūrā piešķirta festivālam "Punctum" par dzejnieces Montas Kromas literārā devuma daudzpusīgu un spilgtu rezonansi, sniedzot būtisku radošu impulsu mūsdienu latviešu dzejas attīstībā un sinerģijas veicināšanā ar citām mākslas nozarēm.

Kategorijā "Labākais dzejas darbs" nominēta Jāņa Hvoinska "Mūza no pilsētas N.", Andra Ogriņa "tā putna diena", Jāņa Rokpelņa "Tīmeklītis", Jāņa Vādoņa "Klusuma forma" un Sandras Venskos "Pieres vieta".

Savukārt kategorijā "Labākais prozas darbs" izvirzīta Ingas Gailes "Skaistās", Sabīnes Košeļevas "Vientulības ministrija", Lienītes Mednes-Spāres "Dziedošās smiltis" un Gundegas Repšes "Retināts gaiss".

"Labākais darbs bērniem" kategorijā nominēts Rasas Bugavičutes-Pēces "Puika, kurš redzēja tumsā", Viestura Ķerus "Meža meitene Maija" un Ineses Zanderes "Bērns, kas neiekrita".

Savukārt kategorijā "Labākais tulkojums" izvirzīts Ulda Bērziņa tulkotais senspāņu varoņepus "Dziesma par manu Sidu", Raimonda Jaka tulkotais Mo Jeņa romāns "Meistar, jo tālāk, jo trakāk!", Daces Meieres tulkotais Italo Kalvīno romāns "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks", Māras Poļakovas tulkotais Sašas Stanišiča romāns "Kā zaldāts labo gramofonu" un Edvīna Raupa tulkotās Federiko Garsijas Lorkas "Lugas".

Kategorijā "Spilgtākā debija" nominēts Raimonds Ķirķis ar dzejas krājumu "Kartes", Aivars Madris ar dzejas krājumu "Zonas", Ligija Purinaša ar dzejas krājumu "Sīvīte" un Rvīns Varde ar īsprozas krājumu "Kas te notiek".

Šogad ekspertu komisiju veidoja rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, dzejniece Anna Auziņa, rakstniece Evija Gulbe, literatūrzinātnieks un literatūrkritiķis Arnis Koroševskis, dzejniece Ieva Rupenheite, rakstnieks Pauls Bankovskis, literatūrzinātniece un skolotāja Lita Silova.

LALIGABA balvu ieguvējus nominācijās aizklātā balsojumā noteiks ekspertu komisija, un laureāti tiks paziņoti īpašā balvu pasniegšanas "literatūres" raidījumā, kas būs skatāma kanālā LTV1 30.aprīlī pulksten 21.05.

Šā gada sauklis "Vienā elpas vilcienā" iemieso ideju par literatūru kā aizraujošu brīvā laika pavadīšanas iespēju un arvien pārsteidzošu radošā kustībā esošu procesu, kas līdzinās vilciena reisiem, kas dodas dažādos maršrutos, atklājot arvien jaunas pieturas un galamērķus, pauda Konste.

Balvu ieguvēji saņems dizaina studijas "Mājo" veidoto LALIGABA lampu un naudas balvu.

LALIGABA ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide