Muzejā – Jura Ģērmaņa gleznas

Līdz 18. jūlijam Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma gleznotāja Jura Ģērmaņa darbu izstāde “Mana pasaule”. J.Ģērmaņa daiļradē dominē divas tēmas – portrets un Latvijas ainava, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Mākslinieka glezniecības pamatā ir latviešu tradicionālā skola, kā uzver viņš pats – Vilhelma Purvīša skola. J.Ģērmaņa daiļradē dominē divas tēmas – portrets un Latvijas ainava. “Tā ir ainava, ko es pazīstu. Ar krāsu kasti esmu izbraukājis visu zemi krustu šķērsu. Ainavā risinu kolorīta problēmas – visu, kas ir dabā. Protams, gleznojot dabā, par teoriju nedomāju," stāsta mākslinieks. Savukārt par saviem portretiem mākslinieks saka, ka pēta cilvēku psiholoģiju, gleznā ieliekot to, ko nevar pateikt vārdos. "Gleznodams ilgus gadus, vēlos apzināties savu individualitāti,” uzsver J.Ģērmanis.

Juris Ģērmanis dzimis Rīgā. 1960. gadā beidzis J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. 1966. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju. Ilgus gadus viņš strādājis mākslas pedagoģijā un vada mākslas kolektīvu “Grīva”. No 1967. gada piedalās izstādēs gan daudzās Latvijas pilsētās, gan ārzemēs.

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja durvis ir atvērtas individuāliem apmeklējumiem. Apmeklētājiem – jāievēro divu metru distance no citām personām, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus, kā arī jālieto mutes un deguna aizsegs.

Foto: Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide