Muzejā – Zuteru klana darbi

No 8.septembra, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atvērta Ulda Zutera 80. jubilejas izstāde "Un atkal mana ainava. Kopā ar savējiem", kurā apskatāmi gleznotāja un viņa dzīves svarīgo cilvēku darbi - meitas Asnates Marts Zuteres stikla māksla, dēla Kalvja Zutera gleznas, Sarmītes Zuteres keramika un mazdēla Daniela Goldšmita multimediālā māksla, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Uldis Zuters stingri pieturas tradīcijai un ik pa pieciem gadiem Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiek viņa gleznu izstādes, kurā mākslinieks skatītājiem parāda pēdējos gados paveikto. 

Mākslinieks vienmēr ir uzsvēris, ka ir ainavu gleznotājs, skatītājam ļaujot saskatīt un gandrīz vai fiziski nojaust vismazākās pārmaiņas dabā un gadalaiku ritumā. Arī šajā izstādē var vērot gaismas rotaļas koku lapotnē, nemierīgu viļņu velšanos liedagā, labības lauku vai niedres liedagā, kā arī ainavas ar iekļautiem arhitektūras elementiem. 

Izstādes katalogā mākslas zinātniece Ingrīda Burāne raksta: "Ulda Zutera miers nav mānīgs. Viņš ir sasniedzis tos laimīgos gadus, kuros vairs nevienam nekas nav jāpierāda, vismazāk sev pašam. Var atskatīties uz dzīvi ar tās ieguvumiem un zaudējumiem. Tā ir atziņa, kura dod brīvību, zināmu rezignāciju, skaidrību un jūtas, kuras stabilizē. Protams, glezniecības jaunatklāsmes, dabas aicinājums mudina neapsīkt un turpināt pilnveidošanās ceļu." 

Izstāde apskatāma līdz 10.oktobrim. 

Foto: Jelgava.lv

 


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide