Mūžībā devusies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša 6

Šodien 79 gadu vecumā mūžībā devusies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša,  informēja teātra pārstāve Lolita Grāvīte.

Kairiša 1962.gadā absolvējusi Dailes teātra 3.studiju un pēc tam pieņemta darbā Liepājas teātrī, kur aktrise nostrādāja piecus gadus, kļūstot par režisoru Irmgardes Mitrēvices un Nikolaja Mūrnieka audzēkni.

1968.gadā māksliniece pārnāca uz Rīgu un līdz pat 2019.gadam strādāja Latvijas Nacionālajā teātrī, kur sava talanta, skatuviskās harizmas un personības dēļ kļuva par sava veida teātra simbolu.

Viņas nozīmīgākās lomas Latvijas Nacionālajā teātrī ir Zane izrādē "Pūt, vējiņi!", Jūlija "Liliomā", Antonija "Skroderdienās Silmačos", Natālija Petrovna "Mēnesī uz laukiem", Liena "Mērnieku laikos", Ieva "Indrānos", Spānijas Isabella un daudzas citas, bet par karjeras virsotni var uzskatīt Spīdolas lomu 1985.gadā iestudētajā Raiņa lugā "Uguns un nakts".

Atpazīstamību ne tikai Latvijas, bet visas bijušās Padomju Savienībās mērogā Kairišai nodrošināja arī aktrises lomas kino, piemēram, Lauras loma kinolentē "Ezera sonātē", Zanes loma filmā "Pūt, vējiņi!" un Ievas loma spēlfilmā "Tauriņdeja".

Viena no aktrises pēdējām lomām bija izrādē "Ezeriņš", bet pati pēdējā - Zanes lomas atveidojums vecumdienās Raiņa lugas "Pūt, vējiņi!" iestudējumā 2018.gadā.

Teātris izsaka līdzjūtību mākslinieces ģimenes locekļiem, tuviniekiem un visiem viņas talanta cienītājiem.

Foto: lsm.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 6

we

Būtu labāk jaunības dienu bildi ielikuši...

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.13 13:18

Gaisma

Bilde reāla. Sieviete, kas cīnījās ar ļaunu slimību, likteņa sitieniem, turklāt ārkārtīgi daudz smēķējoša...

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.15 22:25

....

Līdzjūtību kam?

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.15 22:22

to ....

Līdzjūtību parasti izsaka tuviniekiem, draugiem paziņām. Līdzjūtību var izteikt dotajā gadījumā arī tev-ka esi tik stulbs/stulba :DDD

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.16 11:09

Kultūra un izklaide