Pārgājienā aicina iepazīt Jelgavas vēsturi

Ikviens aktīvas atpūtas un vēstures cienītājs vasarā aicināts piedalīties pārgājienos, kuru laikā var iepazīt Jelgavu, uzzināt par zudušām ēkām un atklāt nezināmus faktus par vēsturi. Sestdien, 24. jūlijā, pulksten 11 interesenti aicināti doties aptuveni divu stundu ilgā pastaigā no Svētās Trīsvienības baznīcas torņa līdz dzelzceļa stacijai, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Pastaigas maršruts sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa un virzīsies pa Akadēmijas ielu un Zemgales prospektu. Uz Akadēmijas ielas atrodas Latvijas mērogā nozīmīga 1775. gadā dibinātā Academia Petrina (šodien Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs). Tepat redzamas historisma un jūgendstila ēkas, kā arī pēckara apbūve. Pārgājiena laikā gide Gunta Trana iepazīstinās ar ēku vēsturi un pastāstīts, kā gadu gaitā mainījušies ielu vaibsti. Maršruta noslēgumā dalībnieki no ārpuses apskatīs 19. gadsimta otrā pusē uzbūvēto dzelzceļa staciju, kura savulaik sekmēja pilsētas attīstību. Arī mūsdienās šajā teritorijā norisinās nozīmīgi būvniecības projekti. 

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības, dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, tāpēc tiem iepriekš jāpiesakās pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Dati tiks uzglabāti 30 dienas pēc aktivitātes noslēgšanās, nepieciešamības gadījumā tos sniedzot Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai. 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. 

Piedaloties aktivitātē, nepieciešams ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide