Pārgājienos turpina iepazīstināt ar Jelgavas vēsturi

Ikviens aktīvas atpūtas un vēstures cienītājs vasarā aicināts piedalīties pārgājienos, kuru laikā var iepazīt Jelgavu, uzzināt par zudušām ēkām un atklāt nezināmus faktus par vēsturi. 31. jūlijā pulksten 10 interesenti aicināti doties aptuveni divu stundu ilgā pastaigā no Svētās Trīsvienības baznīcas torņa līdz Vecpilsētas ielai, informē Jelgavas pašvaldības iestādē "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs".

Sestdien norisināsies jau otrais pārgājiens "Pastaiga pa Lielo ielu un Vecpilsētas ielas kvartālu". Pārgājiena dalībnieki gides pavadībā noskaidros, kā laika gaitā mainījusies Lielā iela un tās nami. Savukārt Vecpilsētas ielas kvartālā, kurš pēdējos gados piedzīvojis būtiskas pārmaiņas, gide pastāstīs, kas senajās mājās atradās kādreiz un kas tur ir šodien. Pastaigas laikā varēs noskaidrot arī mazāk zināmus faktus par Hercoga Jēkaba laukumu, pilsētnieku iemīļoto Ozolskvēru un senāko Jelgavas celtni - Sv. Annas luterāņu baznīcu, kas arī šodien turpina pildīt savu sākotnējo funkciju. 

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" prasības, dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, tāpēc tiem iepriekš jāpiesakās pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Dati tiks uzglabāti 30 dienas pēc aktivitātes noslēgšanās, nepieciešamības gadījumā tos sniedzot Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai. 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. 

Piedaloties aktivitātē, nepieciešams ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide