Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārlielupes bibliotēkā – Dabas aizsardzības pārvaldes ceļojošā izstāde

Jelgavā, Pārlielupes bibliotēkā apskatāma Dabas aizsardzības pārvaldes dizaineres Daigas Segliņas ceļojošā oriģinālzīmējumu izstāde "Daba spēlēs un zīmējumos", kuras darbos redzamas Latvijas dabas vērtības – dzīvnieki, augi, kukaiņi. Izstāde bibliotēkā skatāma līdz 31. martam, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Izstādē redzami D.Segliņas daudzu gadu laikā tapušie dzīvnieku, augu, ainavu un dažādu dabas vērtību zīmējumi, kas laiku pa laikam pārtop interesantās vides izglītības spēlēs, plakātos un kalendāros. Izstāde papildināta ar interesantām spēlēm, kuru dizains un noformējumā izmantotie zīmējumi ir mākslinieces roku darbs. 

D.Segliņa izglītību ieguvusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā un Tallinas Mākslas akadēmijā, pēc studijām uzsākot darbu Gaujas Nacionālajā parkā. Tagad māksliniece strādā Dabas aizsardzības pārvaldē, kur veido ilustrācijas informatīvajiem izdevumiem par dabu, izglītojošos stendus, spēles un citus darbus. 

Augu un dzīvnieku zīmēšanai viņa pievērsās, palīdzot iekārtot Botānikas taku Līgatnē pirms vairāk nekā 20 gadiem, un kopš šī laika akvareļa tehnikā ir tapušas neskaitāmas ilustrācijas, kurās ar lielu rūpību attēloti Latvijas augi un dzīvnieki, pievēršot uzmanību pat vissīkākajām detaļām. 

 

Foto: Pārlielupes bibliotēka

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide