Pērn radītie mākslas darbi atrod vietu šamota skulptūru parkā Jelgavas Pasta salā (FOTO) 1

Šamota skulptūru parkā Jelgavā, Pasta salā izbūvēti jauni betona pamati, uz kuriem šonedēļ izvietotas pērnvasar lielformāta keramikas skulptūru plenērā radītās četras šamota skulptūras. Diennakts tumšajā laikā tās, tāpat kā visas pārējās skulptūras, tiek izgaismotas, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Pilsētsaimniecība".

Aizvadītajā vasarā lielformāta keramikas uguns skulptūru plenērs notika jūnijā, reizē ar Smilšu skulptūru festivālu par tēmu "Antīkā pasaule". Šo tematu šamota skulptūrās attēloja arī latviešu un lietuviešu tēlnieki – Katrīna Vīnerte, Jānis Leimanis, Irēna Šļuželiene un Viļus Šļuželis, – mākslas darbos pārvēršot vairākus simtus kilogramu šamota. Līdz šim viņu radītās lielformāta keramikas skulptūras glabājās uz krāsniņām vietā, kur tās tika būvētas – tuvāk Pasta salas airēšanas bāzei, bet šopavasar šamota skulptūru parkā izbūvēti pamati, lai šīs četras skulptūras varētu pārvietot pie iepriekšējos plenēros radītajiem darbiem. 

Šamota skulptūru parkā šobrīd ir izvietotas 17 lielformāta keramikas skulptūras, kuras radījuši Latvijas un Lietuvas mākslinieki, bet atsevišķas skulptūras izvietotas citviet pilsētā, piemēram, Jelgavas mākslinieces Ilzes Emses-Grīnbergas veidotais lielformāta čiekurs ir eksponēts pie Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes – fakultātei 75 gadu jubilejā to uzdāvināja Jelgavas pašvaldība, lai tas kalpotu kā fakultātes simbols.   

Ar visām šamota skulptūru parkā esošajām skulptūrām var iepazīties Jelgavas pašvaldības iestādes "Kultūra" veidotajā virtuālajā izstādē ŠEIT

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide