Rundālē spēlē dzīvo šahu

Izspēlējot vēsturiskas šaha atklātnes ar reāliem dalībniekiem, Rundāles pils baroka dārzā notika unikāls, pirmais šāda veida pasākums Latvijā – dzīvā šaha spēle.
Pasākumā teatralizēti tika izspēlētas šaha atklātnes “Napoleons pret Madame de Remusat 1804”, “Bandinieka pārvēršanās par dāmu”, “Ļeņins pret Hitleru 1909” (pēdējā atklātne, protams, bija joks, jo dzīvē šādas situācijas nekad nav bijis).
Visi ienākumi no biļešu pārdošanas uz šo notikumu tika novirzīti žurnāla “Rīgas Laiks” darbības atbalstam. Pasākuma idejas autore un režisore ir dažādu kampaņu radošā direktore Una Rozenbauma, kura arī pati aizraujas ar šahu. Viņa atzīst, ka spēle bija paredzēta jau pagājušā gada novembrī par godu starptautiskā lielmeistara Mihaila Tāla dzimšanas dienai, bet tikai šogad izdevies to īstenot. 
“Rīgas Laika” komandā figūru lomās iejutās žurnāla redakcijas cilvēki, bet pretējā komandā – lasītāji; dalībnieki – sabiedrībā pazīstami cilvēki, kā, piemēram, aktieri Baiba Broka, Guna Zariņa, Regīna Razuma, Imants Strads, Kaspars Znotiņš.
Pēdējā atklātnē uz laukuma tika aicināti arī skatītāji, kuriem tika dota iespēja “izstaigāt” figūru gaitas šaha lielmeistara Zigurda Lankas un viņa audzēknes Lindas Krūmiņas, Latvijas 2017. gada čempiones sievietēm šahā, izspēlētā mača vadībā.
Vakara noskaņu ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kvartets un Laimis Rācenājs ar draugiem. 

Foto: Ingrīda Punka "Bauskas Dzīve"

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide