Santjago (Sv.Jēkaba) ceļa atzīme tagad arī Skaistkalnē (FOTO)

Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas komanda kopā ar saviem atbalstītājiem mēroja 140 kilometru garu ceļu nedeļas garumā, to iesākot no Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles, kur tieši pirms diviem gadiem tika bruģī iestrādāts svētceļnieku simbols “Gliemežvāka zīme, ” informē Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas dibinātāja Sandra Rone.

2021. gads ir īpašs Svētā Jēkaba ceļa gājējiem, jo 2020. gada 31. decembrī ar Santjago de Kompostelas katedrāles Svēto durvju atvēršanu tika izsludināts Svētā Jēkaba jubilejas gads. Šāds gads tiek izsludināts ik reizi, kad 25. jūlijs, svētā Jēkaba diena, ir svētdienā.

25 . jūlijā svinīgā svētbrīdī Skaistkalnes Sv. Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas baznicā tika iesvētīta Latvijas Sv. Jēkaba  ceļa  zīme , kas norāda, ka līdz Santjago de Kompostela katedrālei Spānijā atlikuši 4308 km.

Pasākuma turpinājumā, piedaloties  "Camino Latvia" un "Camino Lituano" pārstāvjiem, priesterim tēvam Jānim un priesterim Andrejam Mediņam, daudzskaitlīgam svētceļnieku pulkam, netālu no Latvijas-Lietuvas robežas tika uzstādīta Santjago ceļa atzīme. Šajā vietā ar priestera Andreja Mediņa gādību jau top Sv.Jēkaba ceļa gājēju naktsmītne /Albergue ( tā ceļinieku naktsmājas sauc Spānijā).  

Sapulcējušos uzrunāja arī Bauskas novada Vecumnieku pagastu apvienības izpilddirektore Aiga Saldābola, Bauskas (Tūrisma informācijas centra) TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure  un Vecumnieku TIC vadītāja Elīna Kļaviņa , kas visi atbalsta un iesaistās ceļa veidošanas procesā. Tēvs Andrejs spēcināja ar savu iedvesmojošo uzrunu un kopīgu dziedāšanu.

 

- Un tāpēc nesaki - es ietu...

Bet ej! Un saproti šo lietu:

vai ej uz veikalu vai teikās -

kāds tavus soļus skaitīs beigās -

/I. Ziedonis/

Lai svētīgs un auglīgs ceļš visiem gājējiem!

Spāņu valodā ‘camino’ nozīmē – ceļš. Ceļinieku valodā vārds ceļš nav lietvārds. Ceļš ir darbības vārds.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide