Skola ar jaunu elpu (FOTO) 1

“Pie mums koncerti tiek labi apmeklēti, tie gandrīz vienmēr ir izpārdoti. Tas nozīmē, ka māksla cilvēkiem ir vajadzīga,” izrādot Dobeles koncertzāli “Zinta”, stāsta mūzikas skolas direktors Artūrs Maculēvičs. 
Koncertzāles izbūve un arī blakus esošās mūzikas skolas renovācija, ieguldot vairāk nekā četrus miljonus eiro, veikta ar bijušā dobelnieka Krievijas Revīzijas palātas vadītāja Alekseja Kudrina un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu.
Koncertzāle, kas jau iemantojusi popularitāti ar nevainojamu akustiku un oriģinālo video noformējumu koncertu laikā, ir A.Kudrina dāvana dzimtajai pilsētai. Tā nosaukta viņa mātes Zintas vārdā. Zālē ir tikai 200 sēdvietu, tāda arī bijusi sākotnējā iecere – veidot tik lielu telpu, ko vēlāk būtu iespējams uzturēt un nodrošināt ar koncertiem.
Avena fonda uzturētā Dobeles Mūzikas skolas atbalsta biedrība rūpējas par to, lai koncertzālē regulāri uzstātos augstvērtīgi mākslinieki, piemēram, pianists Andrejs Osokins, Liepājas Simfoniskais orķestris, ģitārists Mārcis Auziņš u.c.
“Šeit skatuve ir ļoti tuvu, veidojas saikne starp klausītāju un mākslinieku, un tas ir būtiski, jo mākslinieks var nodot ne tikai skanējumu, bet arī savas emocijas. Tas šeit izdodas ļoti labi,” skaidro A.Maculēvičs.

Visu rakstu lasiet 19.marta “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gaisma

Laimīgie, ka jums tāds novadnieks - atbalstītājs ir! Koncertzāle un daudz kas cits mūzikas skolā ir ieguvums Dobelei!

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.22 11:00

Kultūra un izklaide