Svētki, kustība, iekšēja dinamika

Laikā, kad joprojām pastāv dažādi ierobežojumi, tostarp arīdzan attiecībā uz kultūras pasākumiem, Raita Junkera ielūgums piedalīties viņa “Retrospektīvās gleznu izstādes: 1981-2021” atklāšanā Vecauces pilī bija ļoti priecīgs notikums.
Māksliniekam šī ir atgriešanās jaunības dienu zemē, kur turpat 30 gadus dzīvojis un strādājis, bijis Vecauces pils Bērnu un jauniešu mākslas studijas vadītājs, kā arī Bēnes mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs un pedagogs. No šī nepilnīgā viņa darbības uzskaitījuma vien jaušama Raita Junkera enerģijas plašais loks un daudzveidība.
Kad mākslinieks 2009. gadā pārcēlās uz Jelgavu un nodibināja Ideju centru “Mākslas bērns”, kļūstot tās prezidents un mākslas studijas “Mansards” vadītājs, viss turpinājās. Visai drīz viņš iesaistījās Jelgavas Ādolfa Alunāna teātra iestudējumu scenogrāfijas veidošanā. Tāpat viņu aicināja iesaistīties arīdzan lielāku kultūras pasākumu un koncertu dekoratīvā noformējuma izstrādē, tādējādi Dzejas dienas, VIII Latvijas vidējās paaudzes deju svētku un citi koncerti notika ar mākslinieka līdzdalību. Nav pārspīlēts, ja sakām, ka viņš ir viens no tiem cilvēkiem, kuri ir Jelgavas pilsētas kultūras dzīves centrā.

Visu rakstu lasiet 22.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide