TM aicina Ziemassvētku dievkalpojumos būt klāt attālināti 2

Tieslietu ministrija (TM) ārkārtējās situācijas laikā atradusi papildu iespējas nodrošināt Ziemassvētku dievkalpojumu translāciju medijos, un, lai mazinātu Covid-19 riskus, Ziemassvētku dievkalpojumi jāvēro attālināti, piektdien tiešsaistes konferencē ar visu reliģisko kopienu vadītajiem sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Viņš uzsvēra, ka šogad Ziemassvētku sagaidīšanas laiks būs savādāks, un, lai mazinātu Covid-19 inficēšanās riskus, jābūt atbildīgiem un svētku laikā jāpaliek mājās, kur varēs mierīgi verot svētku dievkalpojumus ar interneta, televīzijas un radio starpniecību.

Tāpat Bordāns aicināja reliģiskās organizācijas plānot visus svētku dievkalpojumus, cik iespējams, bez apmeklētāju klātbūtnes, garīgajam un kalpojošajam personālam izvairoties no tieša kontakta un kopīgu priekšmetu lietošanas. Viņš arī atgādināja, ka reliģiskās darbības veikšanas vietu apmeklētājiem obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs un jāievēro visi noteiktie piesardzības pasākumi, izvairoties no dziedāšanas.

Jau vēstīts, ka pamatojoties uz Satversmē nostiprinātās personas tiesības uz reliģijas brīvību un pamatojoties uz valdības rīkojumā noteikto, reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus var atrasties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20% no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināti 10 kvadrātmetri.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no svētbirzs

2020. gads iet jau uz beigām. Pavisam drīz mēs svinēsim Ziemassvētkus. Ziemassvētki ir svētki par godu ziemai – gada saltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jāgodina sentēvi un Latvju Dievi. Savā privātajā mežiņā noliksim cienastu par godu Latvju Dieviem. Uz svētakmeņa ziedosim baltmaizes klaipu, trīs jēlas olas, septiņas saujas graudu un sauju riekstu par godu Latvju Dieviem. Pieliekot plaukstu pie koka lūgsim Latvju Dievu labvēlību. Mēs esam Dievu bērni, Latvju Dievi vienmēr uzklausīs mūsu lūgšanas. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums, tāpēc pirmssvētku laikā piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Pavadīsim šos svētkus sirsnīgi. Svinēsim savās mājās ģimenes lokā. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgus Ziemassvētkus vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
Darbs. Mājas. Svaigs gaiss.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Latvija #latvietība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #sentēvi #pagāni #svētbirzs #Skolnieciņš #Ziemassvētki

pirms 10 mēnešiem, 2020.12.19 13:40

cilvēks

Pilnīgi nepiekrītu tam, ka dievnamos ir atļauts pucēties. Tā kā visticamāk tādu dievu, kā to apraksta simtiem dažādu reliģiju, nemaz neeksistē, arī cilvēku iespējas inficēties šajā laikā ir tieši tādas pašas kā darbavietās, sabiedriskajā transportā un lielveikalos. Reliģija arī nav pirmās nepieciešamības prece. Kā arī katrs savu ideālo dievu var meklēt un arī atrast mežā, parkā, pilsētas bruģī, meditējot, lasot grāmatas... Dievu visvieglāk atrast, ja esi viens. Arī ne pandēmijas laikā. Vārdi, ko stāsta daudz un dažādi sprediķotāji tiek izteikti tikai un vienīgi pret ziedojumiem. Sargiet sevi un atcerieties, ka ziemas saulgrieži un ziemassvētki nav viens un tas pats.

pirms 10 mēnešiem, 2020.12.20 12:15

Kultūra un izklaide