Turpina kopt kultūru un darbojas novadpētniecībā 2

“Neviens kolektīva vadītājs nav sūdzējies, bet grūti ir visiem. Sākumā bija šoks, lai vispār saprastu, kā attālināti darboties ar kolektīviem. Jāsaka paldies Latvijas Nacionālajam kultūras centram par organizētajiem tiešsaistes kursiem, kā strādāt attālināti. Tas ir atspaids deju un dramatisko kolektīvu vadītājiem, taču tā varam strādāt dažus mēnešus, pusgadu, nevis gadiem ilgi. Pati vadu dramatisko kolektīvu Svētē un zinu, ka šajā laikā var strādāt individuāli, ar dikciju, attālināti iestudēt jaunas lugas, un viena daļa novada amatierteātru to arī dara – Vircavā, Jaunsvirlaukā, tagad arī Vilcē,” par to, kā Jelgavas novada amatiermākslas kolektīvi aizvada “Covid-19” pandēmijas laiku, kad mēģinājumi klātienē liegti un kultūras nami ir slēgti, stāsta Jelgavas novada Kultūras pārvaldes galvenā speciāliste Nelda Ķikute.

Vairāk “zūmojas” teātri un deju kolektīvi


Ārkārtējās situācijas laikā novada amatierteātru režisoriem notiek semināri virsrežisora Valda Lūriņa vadībā, kā strādāt attālināti. “Valdis intensīvi dod domājamos darbus,” turpina N.Ķikute, kā semināru ieguvumu minot iespēju režisoriem novērst domas no pandēmijas un mesties projektu izstrādē. Savukārt dejotāji “Zoom” platformā pārsvarā izpilda fiziskus vingrinājumus un apgūst soļus vai arī vienkārši sazinās, lai pārrunātu savas lietas, parunātu par dzīvi. Arī tas ir svarīgi, lai uzturētu kolektīvu kopības sajūtu. “Kad tas viss beigsies un būs jāsanāk kopā, tad varēs redzēt, cik būs palicēju. Ja vasarā atsāksim strādāt, tad, piemēram, deju kolektīvu dalībniekiem, kas lielākoties ir zemnieki, atkal būs siena pļauja, ražas novākšana un citas domas prātā,” Nelda ir nedaudz nobažījusies, taču tūlīt pat slavē, ka ir kolektīvu vadītāji, kuri šajā laikā paveikuši ļoti daudz. 
Elejas jauniešu deju kolektīva “Tracis” un Vilces vidējās paaudzes deju kolektīva “Medaga” vadītāja Ivita Lejava-Majore atklāj, ka jo­projām turpina vadīt mēģinājumus “zūmā”, lai gan īpaši lielu jēgu šajā procesā nesaskatot. Interesanti, ka jaunieši vairāk vēlas darboties fiziski, bet “vidējiem” ir vairāk vajadzīga kopā būšana, tāpēc interneta nodarbībā kāds brīdis tiek veltīts, lai vienkārši aprunātos. 

Visu rakstu lasiet 25.februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: no “Ziņu” un Jelgavas novada pašvaldības arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Oksana Pedele

Es gandrīz apraudājos cik skaisti aprakstīts, bet es neesmu bēdīga, man tiešām ir depresija.

pirms mēneša, 2021.02.27 11:46

cilvēks

kas grib darīt, darīs. Un izdarīs. Malači. 100 vakcinētie gan uzskata, ka kultūra nav nepieciešama, tātad jādara par spīti un par velti.
Depresiju var pārdzīvot, bet var iet pie daktera. Vai cilvēkiem, kas palīdzēs, aprunāsies.

pirms mēneša, 2021.02.27 12:10

Kultūra un izklaide