Turpinās tūrisma akcija “Nākamā pietura Zemgale”

Zemgales iedzīvotāji un reģiona viesi aicināti piedalīties pasākumu ciklā “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi apskates vērti objekti būs sarūpējuši īpašu, ikvienam apmeklētājam saistošu programmu, informē Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

17. un 18. jūlijā viesus gaidīs Jēkabpils, Bauskas, Vecumnieku, Dobeles un Auces apkārtnes. Šajā nedēļas nogalē gaidāmas dažnedažādas aktivitātes Jēkabpils Mežaparkā  - amatnieku un mājražotāju radošā skatuve, rotu darināšana MiMi rotiņu darbnīcā, “DR Keramikas” paraugdemonstrējumi, biškopības iespēju izzināšana, kā arī putnu vērošanas pārgājiens. Tāpat iespēja apskatīt ekspozīcijas Krustpils pilī un Jēkabpils Vēstures muzeja „Sēļu sētā”, piedalīties SIA “Vertebra” dabīgās kosmētikas meistarklasēs, kā arī doties izzinošā kruīzā ar SUP dēļiem  Radžu ūdenskrātuvē.

Savukārt Bauskas un Vecumnieku apkārtnes apmeklētājiem paredzētas gardas degustācijas un aktivitātes saldumu ražotnē “Poļu nams”, “Dūmiņu vīna darītavā”, saimniecībā “Krišjāņi”, bišu dravā “Dzintarlāse”, kā arī amaranta ražotnē “Grauds ar dvēseli”. Iespēja ielūkoties pagātnē vēsturisko tērpu ekspozīcijā “Mazajā muižā” un Bauskas pils muzejā, kā arī apskatīt Strūbergu ģimenes daiļdārzu un Lidijas Reinbergas rotu darbnīcu, PSRS laiku lietu krātuvi.

Tikmēr Dobeles un Auces apkārtnē būs iespēja iepazīt Z/S “Rūķīšu tēja” darbību, apskatīt Štelmaheru akmeņu dārzu, ziediem bagāto viensētu “Lielkuģi”, piemājas saimniecības “Kalnapočas” un “Bērzāji”, baudīt Saimnieces Marikas Grīslītes latvisko ēdienu “Bemberos”, ciemoties vienā no lielākajām augkopības un tehniskās kultūras zemnieku saimniecībām “Mazbaldonas”, kā arī apmeklēt jestru tirdziņu pie 19. gs. arhitektūras pieminekļa “Ālaves muižas”.

24. un 25. jūlijā lieli un mazi aicināti doties uz Jelgavas, Jaunjelgavas, Neretas, Aizkraukles un Skrīveru apkārtnēm. Jelgavas apkārtnē notiks kristālu izzināšana “Livonijas dzintarā”, ekskursija stiprināto dzērienu ražotnē "Tīreļu dzītuve", izsmalcinātas gardēžu programmas Jelgavas pilī, konfekšu gatavošana “Karameļu darbnīcā”, radoša darbošanās Svētes pilī ar “Mītavas čiekuru” un aktivitātes Svētes keramikas darbnīcā.

Līdztekus Jaunjelgavas, Neretas, Aizkraukles un Skrīveru apkārtnē gaidāmas Skrīveru pārtikas kombināta “Gotiņa” un mājas saldējuma meistarklases, Staburaga apkaimes, Omraču Ekociemata un “Padomju gadu” izzināšana, ekskursijas Sunākstes vilnas ražotnē, brīvdienu mājas “Lejas bitēni” mini zoodārzā un Gurkļa koka skulptūru dārzā. Dažādu gardumu un dabas velšu degustācijas Agritas Laizānes košumdārzā, kā arī bioloģiskajā saimniecībā “Ragāres”, skalu pinumu, keramikas, sietspiedes un kūku dekorēšanas darbnīcas, viesošanās Pētera Purviņa antikvārā, izjādes ar zirgiem, viesošanās Ērberģes muižā un stāsti par muižas laikiem Aizkrauklē.

Detalizēta informācija par minētajiem notikumiem pieejama Zemgales plānošanas reģiona mājaslapā www.zemgale.lv un vietējo tūrisma informācijas centru tiešsaistes vietnēs.

Foto: Zemgales plānošanas reģions


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide