“Zinītim” gads jaunajās telpās

Jau kopš pagājušā gada jūnija Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” atrodas jaunā adresē – Zemgales prospektā 7. Bibliotēkas vadītāja Dace Labdzere stāsta, ka kolektīvs un apmeklētāji ir sajūsmā par plašajām un gaišajām telpām. “Esam priecīgas par uzticīgajiem lasītājiem, kuri ir pārvākušies kopā ar mums un jaunajiem, kuri ir piepulcējušies. Esam strādājuši pie krājuma pilnveidošanas: mums ir daudz jaunu spēļu, spēļu konsole, galda futbols, papildināts krājums svešvalodās, īpaši angļu valodā, pasūtīti žurnāli svešvalodās un nozaru literatūrā. Īpaši papildinātas psiholoģijas, pedagoģijas un bērnu kopšanas un audzināšanas nodaļas. Sadarbojamies ar skolām un PII, lai novadītu tematiskās stundas un ekskursijas. Rīkojam izglītojošas izstādes. Kā arī bibliotēka arvien uzņem brīvprātīgos palīgus – dažāda vecuma bērnus un jauniešus,” stāsta direktore.

Bibliotēkā lepojas, ka “Zinītis” ir vienīgā bibliotēka Jelgavā, kurā ir lifts – tā ir iespēja cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem ērti piekļūt bibliotēkas pakalpojumiem. Savukārt mazuļu zonā ir siltā, rāpojamā grīda un spēļu kluči.
Īpašā cieņā ir lego siena. Bibliotēka izsaka lūgumu sabiedrībai – dāvināt saujiņu lego kluču, ja bērni ir izauguši un ar tiem vairs nespēlējas, lai bibliotēkā tiem sniegtu “otru elpu”.

Šovasar “Zinītis” savus apmeklētājus priecēs ar āra lasītavu, kurā būs iespēja lasīt dažādus preses izdevumus, grāmatas, kā arī spēlēt spēles, baudot labus laikapstākļus uz ērtiem pufiem.

No 3. jūnija “Zinītis” savas durvis vēris individuālam lasītavas un informācijas centra apmeklējumam. Lasītavu vienlaicīgi drīkst apmeklēt 3 cilvēki līdz stundai, bet informācijas centra datorus darba un mācību nolūkos vienlaicīgi viens cilvēks līdz pusstundai. Pieejami arī kopēšanas un skenēšanas pakalpojumi. Vasarā bibliotēka “Zinītis” būs atvērta darba dienās no pulksten 9 līdz 17.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide