Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lai uz ietvēm kaisītais sāls maisījums nekaitē suņa ķepām, pirms pastaigas tās iesaka apstrādāt ar speciālu ziedi

Speciālisti iesaka pastaigā suņiem vai nu izmantot speciālus zābakus, zeķes, lai pasargātu ķepas, ādu un apmatojumu no sāls negatīvās ietekmes, vai lietot ziedi vai spreju, kas veido aizsargslāni.

Lai gādātu par drošu pārvietošanos ziemā, pilsētas ielu un ietvju kaisīšanai tiek izmantots tehniskais sāls jeb nātrija hlorīds, kas Latvijas laikapstākļos ir iedarbīgākais un arī ekonomiski izdevīgākais pretslīdes materiāls. Taču tas rada bažas suņu saimniekiem, jo sāls maisījums var kaitēt mīluļu ķepām. Speciālisti iesaka pastaigā suņiem vai nu izmantot speciālus zābakus, zeķes, lai pasargātu ķepas, ādu un apmatojumu no sāls negatīvās ietekmes, vai lietot ziedi vai spreju, kas veido aizsargslāni, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” skaidro, ka tehniskais sāls jeb nātrija hlorīds ir izmantotākais pretslīdes materiāls pasaulē, kas Latvijas klimatiskajos apstākļos ir iedarbīgākais un šobrīd arī ekonomiski izdevīgākais. Jāuzsver, ka absolūti nekaitīga pretapledojuma materiāla nav. “Kā alternatīvas sāls izmantošanai ielu kaisīšanai ir organiskie materiāli – acetāti, formiāti un spirti –, kā arī abrazīvie materiāli – smilts, akmens un koka šķelda. No organiskajiem materiāliem vistuvākās alternatīvas sālim ir kalcija magnija acetāts, kas ir 8–12 reizes dārgāks nekā sāls, un nātrija formiāts, kas ir pat 9–14 reizes dārgāks nekā sāls. Savukārt abrazīvo materiālu (smilts, koka šķelda, akmens materiāli) pretslīdes iedarbība ir mazāka nekā sālim, turklāt šādu materiālu intensīva lietošana nodara kaitējumu pilsētas drenāžas sistēmai, kā arī ir jāparedz papildu līdzekļi brauktuvju, ietvju attīrīšanai no materiāla pārpalikumiem,” skaidro “Pilsētsaimniecībā”. 

Speciālisti uzsver, ka īpaši svarīgi ziemas periodā ir pasargāt suņu ķepas. Vēlams iegādāties speciālus suņu apavus – zābaciņus vai gumijotas ūdensnecaurlaidīgas zeķītes. Apavi ļaus pasargāt suņu ķepas, ādu un apmatojumu no sāls negatīvās ietekmes. Ķepu pasargāšanai var izvēlēties ziedi vai spreju, kas veido aizsargslāni. Mīluļiem ir pieejami arī dažādi ekoprodukti, piemēram, ķepu vasks (bišu vasks) aizsardzībai un dabisko eļļu (kumelīšu, kaņepju, kokosriekstu u.c.) ziedes ķepu kopšanai pēc pastaigas. Ja tomēr pastaigā pa ietvēm, kas nokaisītas ar sāli, dodas bez ķepu aizsarglīdzekļa, pēc pastaigas ķepas kārtīgi jānomazgā (ūdenim var pievienot kumelīšu tēju). Lai arī ķepu jutīgums suņiem atšķiras, pēc pastaigas tās ieteicams rūpīgi pārbaudīt.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.