Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Latvenergo”: Lielais pieprasījums pēc saules paneļiem veido rindas to uzstādīšanā

Lai gan iekārtu apjoms noliktavās ir pietiekams esošajiem un nākotnes klientiem, lielais pieprasījums pēc saules paneļiem veido rindas to uzstādīšanā, sacīts AS “Latvenergo” sagatavotajā Elektroenerģijas tirgus apskatā par jūniju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā teikts, ka patlaban vairāku elektroenerģijas tirgus apstākļu dēļ nākas saskarties ar augstām energoresursu cenām, un šādos apstākļos, cilvēkiem izvēloties savu mikroģenerāciju, par karstāko ir kļuvis saules paneļu tirgus. Iekārtu apjoms noliktavās ir pietiekams esošajiem un nākotnes klientiem, tomēr augstais pieprasījums to uzstādīšanai veido rindas.

“Latvenergo” norāda, ka saules paneļu tirgū ir jūtama augsta aktivitāte, jo katrs vēlas samazināt savus elektroenerģijas rēķinus.

Vienlaikus ir tādas situācijas, ka pie “Latvenergo” vēršas pēc palīdzības arī tie, kuriem saules paneļi jau uzstādīti, bet nav sakārtota dokumentācija, taču ir likumsakarīgi, ka atbildību un garantijas par šādiem gadījumiem “Latvenergo” tirdzniecības zīmols “Elektrum” nevar uzņemties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvenergo” pauž, ka saules paneļu uzstādīšanas izmaksas ir atkarīgas no katra objekta veida. Savukārt transporta, apsekošanas, projektēšanas un dokumentēšanas un citas izmaksas uzņēmumiem ir relatīvi mazākas nekā mājsaimniecībām.

Uzstādīšanas izmaksas galvenokārt mainās atkarībā no izvēlētā risinājuma un uzstādīšanas vietas. Piemēram, slīpam jumtam nepieciešamas vien sliedes un skrūves, kamēr taisnam jumtam nepieciešamas sliedes, skrūves un papildu elementi leņķa izveidošanai, kas sadārdzina izmaksas. Mīkstiem jumtiem vēl nepieciešami arī atsvari, jo pie tiem saules paneļus tieši nedrīkst stiprināt.

Saules paneļus visdārgāk ir stiprināt uz zemes, jo nepieciešamas ne tikai leņķa konstrukcijas, bet arī pamati un kabeļlīnija līdz ēkai, kā arī veicami rakšanas darbi. Tāpat izmaksas ietekmē arī elektrostacijas lielums, jo lielāks parks, jo zemākas izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvenergo” atzīmē, ka saistībā ar šī brīža elektroenerģijas cenām atmaksāšanās termiņi ir sarukuši – privātpersonām tie ir septiņi gadi, savukārt juridiskām personām tie ir samazinājušies vēl būtiskāk.

Saules paneļu dzīves cikls ir 30 gadi, tātad, ja investīcijas atmaksājas septiņu līdz astoņu gadu laikā, atlikušos 22 gadus elektroenerģija tiek ražota par brīvu, jo Latvijas laikapstākļos ir zemākas uzturēšanas izmaksas, nav apkopes izmaksu, ko veido paneļu mazgāšana, kas nepieciešama siltajās zemēs.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.