Latviešiem čehu volejbolistus pārsteigt neizdodas (FOTO)

Ar divām spēlēm 7. aprīlī Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā sācies Eiropas U20 čempionāta atlases otrās kārtas turnīrs, kur cīņā par vietu pamatturnīrā vai iekļūšanu nākamajā kārtā Latvijas izlases sāncenši ir Čehijas, Rumānijas un Slovēnijas vienaudži.

Mājinieki pirmo spēli aizvadīja pret čehiem ar cerību grupas favorītiem sagādāt pārsteigumu. Pirmajā setā tas savā ziņā arī izdevās, jo pēc nervoza sākuma un pat septiņu punktu deficīta rezultāts turpinājumā ar precīzām servēm, veiksmīgām bloka epizodēm un pašaizliedzību aizsardzībā tika izlīdzināts. Galotnes izspēle jau norisinājās punkts punktā, tomēr pie setbumbas pirmie tika čehi un to arī realizēja (25:23). Otrajā arī vadību ātri ieguva pretinieki, taču atspēlēšanās vairs nepadevās, un noslēgumā 13:25. Trešais sets, sācies līdzīgi, tomēr izskatījās cerīgāks. Rezultāta starpība vienubrīd kļuva minimāla, taču īsākas vai garākas izspēles savā labā noslēgt pārsvarā atkal pamanījās pretinieki, panākot 25:20 un visā spēlē 3:0 savā labā.

Mājiniekiem 11 punktus guva Eduards Stieģelis, 10 – Sandis Vilcāns.

“Čehiem pilnīgi visu bijām izpētījuši. Pilnīgi visu zinājām, un tieši tā arī viņi darīja. Tomēr var redzēt, ka viņi ir 2020. gada medaļnieki. Tas līmenis ir savādāks. Ļoti svarīgs bija pirmais sets. Varējām aizķerties, varbūt būtu savādāk, bet nesanāca. Pēc tam jau spēle ritēja viņu gultnē. Meistarība viņiem bija labāka,” galvenā trenera Laura Iecelnieka vērtējumu citē LVF mājas lapa volejbols.lv.

Dienas pirmajā mačā Slovēnija trijos setos (31:29, 25:14, 25:20) pieveica mūsu nākamo pretinieci Rumāniju. Latvijas izlases spēles Zemgales Olimpiskajā centrā 8. un 9. aprīlī pulksten 19, ieeja līdzjutējiem bez maksas.