Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā atpazīstamības zīme “Viedais ciems” piešķirta 18 apdzīvotām vietām

Atpazīstamības zīme “Viedais ciems” Latvijā piešķirta 18 apdzīvotāmvietām, savukārt 26 kopienām ir piešķirta atzinība, informē Latvijas Lauku forumā (LLF).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLF pārstāvji norāda, ka viedo ciemu ideja un kustība Eiropā kļūst arvien populārāka, tostarp Latvijā atpazīstamības zīmes “Viedais ciems” piešķiršanas kampaņa tiek īstenota divus gadus.

Atpazīstamības zīmi “Viedais ciems” saņēmusi Alsunga, Beberne, Engures apkaimes piekraste, Kaldabruņa, Kākciems, Jaunpils, Briežuciems, Skujene, Jaunmuiža, Gārsene, Krimūnu pagasts, Ziemupe, Ancene, Bernāti, Krapes muiža, Lēdurga, Mežinieku apkaimes kopiena un Upīte.

Atzinības zīmes saņemšanu izvērtē žūrija, kuras sastāvā ir dažādu nozaru un jomu profesionāļi un eksperti, kuri izvērtē un meklē kopienas ar aktīvu un proaktīvu rīcību, kopīgi izvirzītiem mērķiem un inovatīviem risinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda LLF, “Viedais ciems” nav tikai iedzīvotāju aktīva darbošanās un sadarbošanās.

“Viedā ciema pieejas pamatā ir dažādu interešu grupu spēja vienoties par kopīgi izvirzītiem mērķiem un jēgpilnām, mērķtiecīgām darbībām ciema attīstības izaugsmes veicināšanā, izmantojot unikālus, inovatīvus risinājumus izaicinājumu pārvarēšanai un iesaistot plašas sabiedrības interešu grupas, ceļā uz mērķtiecīgu, apzinātu, plānotu un redzamu vietas izaugsmi,” min LLF.

Tāpat LLF atzīmē, lai dotu iespēju izprast viedo ciemu idejas būtību, iepazītu viedos ciemus Latvijā un popularizētu to darbību, LLF ir apkopojis atpazīstamības zīmes “Viedais ciems” un “Ceļā uz Viedais ciems” saņēmēju kopienu īsos stāstus, kuri ir pieejami LLF mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLF ir organizācija, kas apvieno vairāk nekā 80 organizācijas visos reģionos. Organizācijas mērķis ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību.

Ar Latvijas Viedo ciemu pieredzes katalogu varat iepazīties ŠEIT!

Ar rekomendācijām pieteikumu iesniedzējiem no 2022. gada Atpazīstamības zīmes “VIEDAIS CIEMS” Žūrijas, varat iepazīties ŠEIT!

Foto: Latvijas Lauku forums

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.