Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā sāks informatīvu kampaņu ar mērķi piesaistīt jaunus skolotājus izglītībā

Informatīvās kampaņas mērķis ir aicināt ikvienu, kurš jūt sevī enerģiju iedvesmot un mācīt mācīties un vēlmi kļūt par skolotāju, sākt studijas pedagoģijā vai izvēlēties izaugsmes iespējas izglītības zinātņu jomā.

Nākamā gada pirmajā darbdienā, 3.janvārī, plkst.13 norisināsies tiešsaistes preses konference, kurā tiks prezentēta nacionāla mēroga skolotāju piesaistes kampaņa “Esi skolotājs!”, aģentūru LETA informēja nodibinājuma “Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Justīne Plūmiņa-Margeviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informatīvās kampaņas mērķis ir aicināt ikvienu, kurš jūt sevī enerģiju iedvesmot un mācīt mācīties un vēlmi kļūt par skolotāju, sākt studijas pedagoģijā vai izvēlēties izaugsmes iespējas izglītības zinātņu jomā.

Vienlaikus preses konferences laikā tiks izziņota arī jauno skolotāju piesaiste projektā “Mācītspēks”, kura pamatā ir darba vidē balstītas studijas Latvijas augstskolās. Taču atšķirībā no iepriekšējiem projekta “Mācītspēks” gadiem, šogad kampaņas laikā tiks uzrunāti ne tikai dažādu jomu profesionāļi, kuri vēlas mainīt savu profesiju un kļūt par skolotājiem, bet ikviens interesents, kurš vēlas sākt studijas izglītības zinātnē bakalaura, maģistra vai doktorantūras līmenī.

Preses konferencē piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP), Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) dekāne Linda Daniela, nodibinājuma “Iespējamā misija” valdes priekšsēdētāja Ramona Urtāne, Daugavpils Universitātes 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Skolotājs” direktore Eridiana Oļehnoviča, kā arī Pļavnieku pamatskolas skolotājs, projekta “Mācītspēks” dalībnieks Vasīlijs Gredasovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Preses konference norisināsies tiešsaistē platformā “Zoom”, kā arī tiks raidīta projekta “Mācītspēks” “Facebook” lapā un LU PPMF mājaslapā un “Facebook” lapā.

Skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” mērķis ir piesaistīt spējīgus un motivētus dažādu jomu profesionāļus skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā “Mācītspēks” tiek sniegta iespēja atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām.

Projektu īsteno LU, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums “Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots, pateicoties Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētajam projektam “Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena “Izglītība un pedagoģija” un studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Skolotājs” licencei.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.