Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Latvijā vienīgajā akumulatoru pārstrādes rūpnīcā “EcoLead” viesojas Kalnciema novada iedzīvotāji

Ceturtdien, 13.jūnijā, pirmo un vienīgo svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Latvijā “EcoLead” apmeklēja Kalnciema pagasta iedzīvotāji. Vizītes laikā klātesošos iepazīstināja ar ražošanas procesu, vides un gaisa monitoringa sistēmām, kā arī ikdienas darbu uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums ir svarīgi veidot ciešu saikni ar iedzīvotājiem, skaidrojot un parādot ražošanas procesus un to, kā rūpējamies par apkārtējo vidi un drošiem darba apstākļiem saviem darbiniekiem. Darbs bīstamo atkritumu pārstrādē prasa visaugstāko atbildību par cilvēkiem un ekoloģiju mums apkārt. Jau sākotnēji veidojot uzņēmumu ir ieguldīti lieli finanšu līdzekļi sarežģītās un mūsdienīgās ražošanas un monitoringa tehnoloģijās, kas ļauj mums uzraudzīt katru ražošanas procesa posmu un ietekmi uz vidi,” uzsver Kaspars Fogelmanis, SIA “EcoLead” izpilddirektors.

Kalnciema senioru pārstāvji atzina, ka ražošanas telpas ir sakārtotas, drošas un mūsdienīgas, kā arī guva pārliecību par augstajiem kvalitātes standartiem attiecībā uz vides drošību.

EcoLead darbu uzsāka pagājušajā gadā un šobrīd rūpnīcā strādā 43 darbinieki, no kuriem 40% ir Kalnciema iedzīvotāji. Rūpnīcā pārstrādā visus Latvijā nolietotos svina akumulatorus no kā savukārt ražo izejmateriālu jauniem produktiem – svina lietņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu ambīcija ir kļūt par vadošo svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Baltijas jūras reģionā. Latvijai ir ļoti būtiski rast stratēģiskas pozīcijas Eiropas zaļā kursa kontekstā, kas paredz atkritumu pārstrādi pēc iespējas tuvāk to izcelsmes vietai. Tā ir niša, kurā varam būt vieni no pirmajiem Baltijas reģionā un attīstīt otrreizējo pārstrādi,” uzsver K.Fogelmanis.

Foto: SIA „EcoLead”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.