Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz 1. janvārim Bauskā iemirdzēsies gaismas instalācija “Mirdzošā simfonija kokiem” (FOTO)

Līdz 1. janvārim Bauskā var apskatīt vides noformējumu “Mirdzošā simfonija kokiem”. Gaismas instalācija Karpa (Korfa) dārzā baušķeniekus un pilsētas ciemiņus šajā periodā priecēs katru dienu no pulksten 16.00 līdz pulksten 23.00. Jaungada naktī no 31. decembra uz 1. janvāri gleznainā gaismas un mūzikas saspēle mirdzēs līdz pulksten 03.00, informē Bauskas Kultūras centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Simfonija – ciklisks skaņdarbs, kurā vērojams mērķtiecīgs dinamikas kāpinājums. Par galveno izteiksmes līdzekli izmantojot gaismu, šādu ainu divu nedēļu garumā baušķeniekiem un citiem interesentiem būs iespējams piedzīvot Karpa dārzā. Līdz svētkiem parkā valdīs mierīga noskaņa, skanēs instrumentālā mūzika, krāsu gamma tiks ieturēta zilos, zaļganos un gaišos toņos. Taču, nākot tuvāk īstajām svinību dienām, simfonija kļūs arvien lustīgāka un tiks paplašināta arī izmantoto gaismas krāsu palete.

Tā kā Karpa dārzu ieskauj kuplas koku galotnes, mirdzošo gaismas staru un muzikālā noformējuma simfonija veltīta šiem kokiem, kas, dāvādami baušķeniekiem svētku līksmi, noturēs apaļās gaismas šūpoles. Iesēžoties šūpolēs un uz mirkli atraujot kājas no sniegotās zemes, ikvienam parka apmeklētājam būs iespēja kļūt par daļu no simfonijas. Pērn Bauska bija pirmā vieta Latvijā, kur kompānija SIA “Full Stage” uzstādīja šāda tipa šūpoļu konstrukciju. Priecājamies, ka arī šogad šūpoles tiks uzstādītas tieši Bauskā.

Šajā gadā “Mirdzošo simfoniju kokiem” papildinās īpašs muzikālais noformējums, kurā paralēli zināmām melodijām ieskanēsies arī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu ieskaņotas kompozīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides noformējuma apskate ir bez maksas.

Foto: Nauris Veiss

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.