Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Līdz 3. oktobrim pagarināta izstāde “7xDivi Jūliji=?”

Jelgavas Vecpilsētas mājā biedrības “Radošā apvienība Piektā Māja” un Gulbenes novada kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” izstāde “7xDivi Jūliji=?” tiek pagarināta līdz 3. oktobrim. Noslēguma dienā, 3. oktobrī, pulksten 15 interesenti aicināti uz izstādes noslēguma dienas tikšanos ar vienu no māksliniecēm –  lektori Sandru Dikmani -, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sandra pārstāv biedrību “Radošā apvienība Piektā Māja”, kā arī ir Gulbenes Mākslas skolas direktore. Viņa Vecpilsētas mājā vadīs lekciju, kuras laikā interesenti varēs gūt ieskatu Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka radošajā mantojumā, kā arī uzzināt par šo autoru darbu izmantošanu dažādos radošos projektos. Ieeja bez maksas.

Septiņas dienas nedēļā, septiņas krāsas varavīksnē, septiņi pasaules brīnumi un septiņi iedvesmas gadi kopā ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja rīkoto Starptautisko mākslas festivālu “Divi Jūliji” , kurā tika cildināti divi izcili mākslinieki ar saknēm Gulbenes novadā – Jūlijs Madernieks (1870-1955) un Jūlijs Straume (1874-1970). Katru gadu festivāla programma akcentē kādu nozīmīgu tēmu mākslinieku dzīvē vai darbos. Pirmais festivāls norisinājās 2018. gadā ar tēlainu nosaukumu “Divi Jūliji. Pirmie cīruļi.” Gulbeniešiem tā bija iepazīšanās ar abiem meistariem, bet Latvijas mākslas un amatniecības zinātājiem – atgādinājums par plaši pazīstamā Anša Cīruļa skolotāju Jūliju Madernieku – neatkārtojamu rakstu meistaru, pirmo latviešu burtveidolu autoru, mēbeļu un tekstiliju dizaineru. Savukārt mākslinieka Jūlija Straumes raženie darba gadi Kaukāzā rosināja festivālā baudīt un iepazīt  austrumu mākslu un amatniecību. Septiņos festivāla gados ir iepazīti viesi no tuvām un tālām zemēm, pārrunātas plašas tēmas par mākslas, amatniecības un mūsdienu dizaina vēsturi un attīstības virzieniem mūsdienu pasaulē. 

Jelgavas Vecpilsētas mājā izstādes apmeklētāji var apskatīt biedrības “Radošā apvienība Piektā Māja” mākslinieku digitalizētos J. Madernieka un J. Straumes rakstus un porcelāna apdruku dekolu tehnikā, kā arī Gulbenes novada kultūras centra TLMS “Sagša” meistaru jaunrades darbus – linu galda dvieļus skalu aušanas tehnikā, šalles pusnīšu tehnikā un rakstainus cimdus ar abu mākslinieku ornamentu motīviem.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.