Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Līdz 31. martam jāsamaksā Jelgavas pašvaldības nodeva par suņa turēšanu

Suņu īpašniekiem, kuri suni izved pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām” ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu. Nodeva jāsamaksā līdz 31. martam, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikgadējā nodeva par suņa turēšanu – 6 eiro gadā – jāsamaksā par suni, kurš vecāks par sešiem mēnešiem. Ja suns ir iegādāts vai sasniedzis sešu mēnešu vecumu pēc 31  marta, nodeva jāsamaksā viena mēneša laikā proporcionāli atlikušo mēnešu skaitam, ieskaitot suņa reģistrācijas mēnesi. No nodevas samaksas ir atbrīvotas personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, kā arī visas personas ar redzes invaliditāti, personas, kuru suņi atrodas norobežotā īpašuma iekšējā teritorijā, un valsts iestādes, kuru darbībā tiek izmantoti dienesta suņi. Jāpiebilst, ka sunim ir jābūt ar implantētu mikroshēmu un arī reģistrētam Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka 2022. gadā nodevu ir samaksājuši 615 suņu saimnieki un kopumā iekasēti 3668 eiro. Savukārt 2023. gada pirmajā mēnesī nodevu nomaksājuši jau 80 suņu saimnieki, un iekasēti 480 eiro. Pēc LDC datiem, Jelgavā 2023. gada 1. janvārī bija reģistrēti 5174 suņi, kas ir par 484 vairāk nekā gadu iepriekš – 2022. gada 1. janvārī Jelgavā bija reģistrēti 4690 suņi.

Nodevu par suņa turēšanu suņu saimnieki aicināti samaksāt ar pārskaitījumu. Rekvizīti ir pieejami arī “Pilsētsaimniecības” mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā “Darbības joma”, “Mājdzīvnieki”. Jāpiebilst, ka par prasības neievērošanu dzīvnieka īpašniekam var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 100 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka saskaņā ar saistošajiem noteikumiem “Par mājdzīvnieku turēšanu Jelgavas pilsētā” ir aizliegts atrasties ar suni bez pavadas Jelgavas publiskajā ārtelpā, izņemot suņu pastaigu laukumus un mežus. Atrasties ar suni bez pavadas gan ir aizliegts Langervaldes meža labiekārtotajā teritorijā, bet ieeja ar suni aizliegta Pasta salas teritorijā. Apdzīvotās vietās saimniekiem ir jāsavāc sava mājdzīvnieka ekskrementi.

Rekvizīti suņa nodevas apmaksai

Saņēmējs: JPPI “Pilsētsaimniecība”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģistrācijas numurs: 90001282486

Bankas konts: LV61UNLA0050001003121

Maksājuma mērķis: Nodeva par suņa turēšanu, par 2023. gadu, mikroshēmas Nr.____, adrese ___.

Foto un infografikas: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. jā, jā, protams. Tūlīt jau skrienu un maksāju. Ja nodevai, nodoklim nav loģiska pamatojuma, kādēļ tas jāmaksā, tad tas nav jāmaksā. Tādēļ, ka vedu suni pastaigāties pa pilsētas ielu, neskaitās.

    8
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.