Lieliskā Cimermaņa spēle neglābj “Zemgale/LLU” no zaudējuma (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” arī otrajā spēlē piekāpās “Mestis” līgas pagājušās sezonas čempioniem “Ketterä” ar rezultātu 0:3 (0:2; 0:1; 0:0). Šajā spēlē pārliecinoši nospēlēja Rihards Cimermanis, kurš ieviesa pārliecību komandas biedros un tie savukārt spēja uzturēt spriedzi līdz spēles beigām, pierādot ka nevienam pretiniekam nebūs viegli spēlēt pret jelgavniekiem.

“Zemgale/LLU” sastāvā atgriezās uzbrucēji Artūrs Homjakovs un Ričards Bernhards. Ričards Rihards Fomins iepriekšējā spēlē guva traumu, un viņa vietā uz spēli tika izsaukts Kristaps Kristiņš. Visi uzbrucēja virknējumi tika nomainīti optimālam spēles sniegumam.

Jelgavnieku vārtu aizsardzība tika uzticēta komandas veterānam Rihardam Cimermanim, kurš kļuva par atslēgas spēlētāju šajā cīņā. Rihardam jau no pirmajām spēles minūtēm bija jāiesaistās spēlē, un viņš rādīja lielisku sniegumu, iedrošinot savus komandas biedrus.

“Ketterä” liela spiediena dēļ laukuma saimnieki ātri nopelnīja noraidījumu, kura gaitā uzbrucējs Elmeri Kaksonens spēja ar spēku izsist ripu caur vārtsarga padusi – 0:1.

Sekoja vēl divi noraidījumi, kurus “Zemgale/LLU” spēlētāja spēja izturēt un pašaizliedzīgi aizstāvēt savus vārtus. Cimermanis rādīja īstus brīnumus, kas gan neglāba komandu trīspadsmitajā minūtē no Henri Karjalainena metiena praktiski tukšos vārtos – 0:2.

Otrajā trešdaļā “Ketterä” turpināja kontrolēt spēles gaitu, jo jelgavnieki nopelnīja divus noraidījumus, kurus spēja nosargāt bez vārtu zaudējumiem. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” hokejisti spēja uzspiest savu spēles ritmu un noraidījumus sāka pelnīt viesi, bet tie nebija izmantoti, lai mazinātu atpalikšanu gūtajos vārtos.

Diemžēl otrās trešdaļas pēdējā minūtē “Ketterä” uzbrucējs Henri Karjalainens raidīja ripu uz jelgavnieku vārtiem. Ripa atsitās no Riharda vārtsarga cimda un no gaisa vārtos to ieraidīja Jere Vertanens – 0:3.

Trešajā trešdaļā somi nedaudz mazināja savu spiedienu, kas ļāva “Zemgale/LLU” veidot vairāk uzbrukumus viesu aizsardzības zonā un tagad jau strādāt vārtos bija spiests “Ketterä” vārtsargs Severi Auvinens.

Diemžēl jelgavniekiem tā arī neizdevās gūt vārtus, bet ar savu cīņas sparu viņiem izdevās aizvadīt pirmo trešdaļu ar neizšķirtu rezultātu no sešām trešdaļām aizvadītām šajās brīvdienās.

“Zemgale/LLU” hokejisti guvuši labu pieredzi spēlē ar spēcīgu pretinieku un tagad krietni labāk saprot, kādu līmeni ir nepieciešams sasniegt šīs sezonas laikā.

Nākošnedēļ, 02. un 05. novembrī “Zemgale/LLU” aizvadīs divas spēles “Optibet” hokeja līgā, izbraukumā cīnoties ar “Dinamo Rīga”. Hokejistiem būs lieliska iespēja parādīt, kādas zināšanas viņi guva no cīņas ar vairākkārtējiem “Mestis” līgas uzvarētājiem.

“Zemgale/LLU” – “Ketterä” 0:3 (0:2; 0:1; 0:0)

Vārtu guvēji: 05:01 Elmeri Kaksonen (Vertanen, Karjalainen) – vairākums; 12:57 Henry Karjalainen (Vesterinen, Stråka); 39:34 Jere Vertanen (Karjalainen, Stråka).

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi – Rihards Cimermanis, Mariuss Bajaruns-Galejs; 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs, Roberts Petrovičs, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Gatis Gricinskis, Rainers Dārziņš, Edgars Dīķis, Džerods Alksnis; 3. maiņa – Artūrs Karaša, Rainers Rullers, Gustavs Millers, Gustavs Krūmiņš, Iļja Grekovs; 4. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Kristaps Kristiņš, Haralds Rauls Slišāns; Galvenais treneris – Artis Ābols.

“Ketterä”: Vārtsargi – Severi Auvinen, Santeri Lipiäinen; 1. maiņa – Henry Karjalainen, Anton  Stråka, Elmeri Kaksonen, Santeri Salmela, Jere Vertanen; 2. maiņa – Jesse Viskari, Jesse Liuksiala, Jarkko Harjula, Viljami Istala, Yegor Shekhovtsov; 3. maiņa – Eemeli Takala, Jesse Ruotsi, Yegor Chizhikov, Väinö Liikonen, Saku Vesterinen; 4. maiņa – Niko Kautiainen, Janne Kettunen, Joona Lankinen, Leevi Tanskanen; Galvenais treneris – Tuomo Ropo.

Galvenie tiesneši: Emīls Druseiks, Jevgēņijs Griškevičs.