Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielupē Jelgavā sākusies ledus iešana; applūdušas Svētes palienes pļavas

Intensīvo nokrišņu un temperatūras svārstību dēļ upēs sācis celties ūdens līmenis, kas izraisa ledus pacelšanos. Vakar pēcpusdienā Lielupē Jelgavā sāka iet ledus, un ūdens līmenis diennakts laikā pieaudzis par astoņiem centimetriem, sasniedzot 1,24 metru atzīmi. Ievērojamākā ūdens līmeņa celšanās novērota Svētes upē, kur otrdien ūdens līmenis pakāpies līdz 3,03 metriem. Tādējādi Svētes palienes pļavas ir applūdušas, taču piegulošās ielas ne, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” katru dienu apseko pilsētas upju applūšanas riskam pakļautās teritorijas, lai pārliecinātos par situāciju.

Pilsētsaimniecībā” skaidro, ka vietās, kur ledus vēl nav izkusis, mazākās upēs, to līkumos vēl varētu rasties sašaurinājumi. Prognozējams, ka turpmākajās dienās ledus iešana turpināsies un plašāk applūdīs palienes un zemākās vietas lielā daļā upju baseinu. 

Svēte

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētes upē ūdens līmenis sāka celties 2022. gada 20. decembrī, sasniedzot 1,59 metrus, 28. decembrī – jau 2,99 metrus. Tad ūdens līmenis nedaudz nokritās, un 31. decembrī, kad Svētes upē izgāja ledus, līmenis samazinājās līdz 2,8 metriem. Ūdens līmenis gada pirmajās dienās gan sāka kāpt, un 3. janvārī fiksēti 3,03 metri. Šobrīd, kā tas ierasti, ir applūdinātas palienes pļavas, taču upei piegulošās ielas nav applūdušas.

svete.jpg

Lielupe

Ūdens līmeņa celšanās Lielupē tika novērota 2022. gada 20. decembrī, kad fiksēti 0,17 metri, bet 28. decembrī jau bija sasniegti 0,73 metri un novērota augšējā ledus slāņa sakustēšanās. Tad ūdens līmenis lēnām nokritās, līdz 30. decembrī sasniedza 0,6 metrus. 2. janvārī Jelgavas piepilsētas robežās novērota ledus iešana, ūdens līmenis upē pakāpās līdz 1,16 metru atzīmei, savukārt 3. janvārī ūdens līmenis pakāpies jau līdz 1,24 metriem. Pēc Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm, tuvākajās dienās ūdens līmenis paaugstināsies vēl par gandrīz pusmetru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
lielupe.jpg

Platone

2022. gada 12. decembrī sāka celties ūdens līmenis Platones upē, kur tika fiksēti 0,88 metri. 25. decembrī tas sasniedza 1,63 metrus, bet, izejot ledum, ūdens līmenis nokritās un 31. decembrī samazinājās līdz 1,53 metru atzīmei. 3. janvārī ūdens līmenis stabilizējies un ir 1,95 metri.

Driksa, Vircava un Iecava netiek kontrolēta Jelgavas teritorijā, taču ūdens līmenis šajās upēs kritīsies līdz ar Lielupes ūdens līmeņa pazemināšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pilsētsaimniecībā” skaidro, ka ūdens līmenis visās upēs sāks kristies, pazeminoties gaisa temperatūrai.

Ja kādai mājsaimniecībai ir nepieciešama evakuācija, lūgums vērsties Pašvaldības operatīvās informācijas centrā pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: ekrānšāviņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.