Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielvircavas muižā 9.jūlijā atklās jaunu ekspozīciju

Pēc divu gadu ilgušās Lielvircavas muižas telpu restaurācijas, jumta nomaiņas un Georga Pētera Barona fon Klopmana 19.gadsimta muižas mēbeļu un sadzīves priekšmetu deponējuma ekspozīcijas izveides Jelgavas novada pašvaldība 9.jūlijā muižā rīkos atklāšanas pasākumu, informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalīsies kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Nacionālās kultūra mantojuma pārvaldes pārstāvji, Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse un bijušais pils direktors Imants Lancmanis, kā arī vēsturiskā muižas īpašnieka barona fon Klopmana dzimtas pēcteča Georga Pētera Barona fon Klopmana un viņa ģimene.

Tūristiem un jebkuram interesentam Lielvircavas muiža būs atvērta no 12.jūlija: no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 9 līdz 17, sestdienās – no pulksten 10 līdz 18, savukārt svētdienās pēc iepriekšējas pieteikšanās. Vairāk informācijas par muižas darba laikiem, kontaktiem, cenrādi un grupu apmeklējumiem pieejama pašvaldības mājaslapas www.jelgavasnovads.lv sadaļā Tūrisms/Apskates objekti/Pilis un muižas.

Lielvircavas muižā pirmie atjaunošanas darbi aizsākušies 2020.gada sākumā, atjaunojot un restaurējot muižas kreisajā spārnā vairākas telpas, kā arī ieejas parādes durvis un centrālo kāpņu telpu. Secīgi turpinoties darbiem un piesaistot papildus finanšu līdzekļus, 2021.gadā muižā turpinājās nākamie restaurācijas darbi, atjaunojot vēl papildus sešas telpas otrajā stāvā un muižas jumta konstrukciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzoties būvniecības darbiem, muižā sākās darbs pie deponējuma ekspozīcijas izveides, kas sastāv no 19.gadsimta muižas mēbelēm, sadzīves priekšmetiem un mākslas darbiem. Georga Pētera Barona fon Klopmana deponējums uz Lielvircavas muižu atceļoja pagājušā gada vasarā, atgriežot Lielvircavas muižā inventāru, kurš tur reiz mājoja, un kurš tika speciāli pasūtīts un izgatavots atbilstoši tā laika interjera videi.

Sadarbībā ar profesionāliem izstāžu kuratoriem ekspozīcijas izveidi uzsāka 2021.gada nogalē, kad muižā noslēdzās jumta restaurācijas darbi. Konsultējoties ar Rundāles pils ekspertiem un mākslas vēsturnieku Ojāru Sparīti, radīta pilnvērtīga interjera vide priekšmetu deponēšanai, skaidro pašvaldībā.

“Ar deponēto vēsturisko priekšmetu palīdzību muižā sniegts uzskatāms piemērs par aristokrātu kungu namu iekārtojumu 19. gadsimtā, atainojot vācbaltiešu kultūras un saimniecisko dzīvi un sakarus ar kaimiņu zemēm konkrētajā periodā – Krieviju, Angliju un Vāciju. Kungu mājas telpām piemēroti telpu izmantošanas mērķi kopā ar autentisko mēbeļu deponējumu. Iekārtots viesu salons, bibliotēka, guļamistaba, ēdamistaba, rakstāmistaba, spēļu istaba u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deponējums kopumā sastāv no 386 vienībām, apkopojot 19. gadsimta stila mēbeles, sadzīves priekšmetus, tekstilijas, gleznas, portretus, zobenus, ordeņus un citus priekšmetus. Pārsvarā eksponētas ampīra un bidermeiera stila mēbeles, sadzīves priekšmeti un lustras, taču ir arī  ēdamistabas mēbeles, kuras datētas ar 1760. gadu,” stāsta tūrisma pakalpojumu attīstības speciāliste Lielvircavas muižā Zanda Zariņa.

Lielvircavas muižas kungu nams ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celts laika posmā no 1803.gada līdz 1808.gadam. Lielvircavas muiža ir viens no Jelgavas novada aktīvajiem tūrisma objektiem, kura saglabāšana, atjaunošana un attīstība norit paralēli ar 19.gadsimta modes vēstures popularizēšanu.

Dalība atklāšanas pasākumā ar ielūgumiem.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.