“Izzini melanomu!”

Melanomas savlaicīgai atklāšanai ir īpaši liela nozīme – tas ir ādas vēzis, kas attīstās strauji un agresīvi. Lielu lomu agrīnā tās diagnosticēšanā, un līdz ar to arī cilvēku dzīvību glābšanā, var nospēlēt sabiedrība – to profesiju pārstāvji, kas ikdienā ir ciešā saskarē ar cilvēku ķermeņiem. Pacientu biedrība “Soli priekšā melanomai” organizēs četrus izglītojošus seminārus, lai kopā savlaicīgi parūpētos par cilvēku dzīvībām.

Masieri, skaistumkopšanas speciālisti, medmāsas, fizioterapeiti, frizieri, manikīra un pedikīra meistari, fitnesa treneri, deju skolotāji u.c. profesiju pārstāvji ir tie, kuru darbības lauks rada lielāku iespējamību klientiem novērot aizdomīgas dzimumzīmes vai citus ādas veidojumus salīdzinājumā ar citu profesiju pārstāvjiem. Viņu zināšanas un pamudinājums var būt izšķirošs, lai rosinātu potenciālos melanomas pacientus doties veikt savlaicīgas veselības pārbaudes.

Melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” radījusi projektu “Izzini melanomu!”, lai izglītotu sabiedrību, un tādējādi celtu tās līdzdalību slimības savlaicīgā atklāšanā. Projekts tiks īstenots četru informatīvu semināru veidā (Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē), iekļaujot specifisku, uz melanomas atpazīšanu vērstu ārsta lekciju, kā arī psihologa/psihoterapijas speciālista lekciju un pacienta stāstu. Norises vietā varēs saņemt šī projekta ietvaros izveidotu informatīvu bukletu.

Pulcēšanās ierobežojumu dēļ semināru norise tiek plānota vasaras otrajā pusē/rudens sākumā. Lai nepalaistu garām precīzus semināru norises datumus, biedrība aicina sekot savai “Facebook” lapai.

Melanoma ir bīstamākais ļaundabīgo ādas audzēju veids ar visaugstākajiem mirstības rādītājiem, un sabiedrībai kopumā nepieciešamas plašākas zināšanas par šo saslimšanu, tādēļ līdz rudenim ar intervijām un tematiskajiem rakstiem tiks izglītota arī plašāka sabiedrība.

Preses relīze ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par preses relīzes saturu atbild biedrība “Soli priekšā melanomai”.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti