LZP: Ar ķieģeļu sienu var aizsākties nemieru vilnis 4

Šodien zibakcijā “Nesaprašanas siena” radošo profesiju pārstāvju atnestie ķieģeļi bija tikai instalācija, nākamo reizi tie var tikt izmantoti citiem mērķiem. Ja neatcels plānotās nodokļu reformas – briedīs nemieri.

Koalīcijas iecere atcelt autoratlīdzības nodokļu režīmu pašā ekonomiskās krīzes pīķa laikā, kad galvenā autoratlīdzības nodokļu režīma saņēmēju grupa ir radošās profesijas pārstāvji, ir politisks noziegums pret šiem cilvēkiem. Mūziķi, mākslinieki un daudzu citu radošo profesiju pārstāvji burtiski tiek iedzīti ēnu ekonomikā! Nevienam pasaulē nav ne jausmas, kad ierastā dzīve ieies normālā ritmā, tāpēc  absurdā iecere 2021. gadā atteikties no autoratlīdzību nodokļu likmēm ir nekavējoties jāatceļ un jānomierina sabiedrība. Līdzīgi ir arī ar mikronodokļa režīma likvidāciju un citām būtiskām izmaiņām, kas skar vairāk kā 100 tūkstošu Latvijas ģimeņu. Šīs izmaiņas daudziem būs iznīcinošas!

“Autoratlīdzību un mikronodokļu režīmā strādājošie nebūs vienīgie cietēji no 2021.gadā plānotajām nodokļu reformām. Saistībā ar pašvaldību budžetu samazinājumu daudzas lietas, ko pašvaldības līdz šim spēja nodrošināt saviem iedzīvotājiem – piemēram, bērnu brīvpusdienas, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojums, sociālais atbalsts krīzes skartajiem iedzīvotājiem u.c. nāksies pārskatīt un noņemt”, uzskata Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs.

Tā vietā, lai Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) pievērstos saviem tiešajiem darba pienākumiem kultūras nozarē Latvijā un atbalstītu kultūras  jomā iesaistītos cilvēkus, viņš lobē jaunās koncertzāles būvi Rīgā, Elizabetes ielā. Šādai grandiozai iecerei nav ne īstais laiks, ne vieta, ne resursu. Tas salīdzināms ar dzīrēm mēra laikā. Konkrēto vienošanos, kas paredz autoratlīdzību nodokļa režīma iznīcināšanu ar 2021. gada 1. jūliju N.Puntulis ir atzīmējis kā kompromisu ar Finanšu un Labklājības ministrijām, aizmirstot pašu svarīgāko – Latvijas iedzīvotāju.

Šodienas radošo nozaru pārstāvju protesta zibakcija Doma laukumā - “Nesaprašanās siena” ir izmisuma solis, jo nozares argumenti par autoratlīdzības režīma nepieciešamību no valdošās koalīcijas puses tiek ciniski ignorēti. Valdības koalīcijas lēmumi celt nodokļus krīzes laikā rada masveida neapmierinātību un gatavību lielām protesta akcijām.

“Ar muguras smadzenēm jūtu, ka Latviju sagaida lielākās protesta akcijas, kurās apvienosies visu profesiju pārstāvji (uzņēmēji, skolotāji, mediķi, sportisti, radošās nozares pārstāvji) un visi iedzīvotāji. Koordinācijas grupas jau ir sākušas darbu”, pauž iepriekš vairākās vietās Latvijā pret administratīvi teritoriālo reformu notikušo protestu koordinators, LZP valdes loceklis Pēteris Dimants.

Foto: lsm.lv

 


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Alieno

Kurš ministrs ieviesa pašreizējo radošo personu nodokļu režīmu,tāpat kā mikrouzņēmumu nodokļus.Ja tie nav pareizi.Vienmēr jādzird,ka Igaunijā un Lietuvā ir labvēlīgāki nodokļi.

pirms gada, 2020.10.14 17:25

es

Jums "radošie" nepatīk piedāvājums maksāt nodokli pirms algas saņemšanas? Vai tad jūs neesiet algotie darbinieki savos līgumos? Mēs algotie un ne mazāk radošie esam pieraduši saņemt atalgojumu ar atņemto nodokļu daļu. Gan arī jūs no ieskaitījuma bankas konta pieradīsiet maksāt nodokli automātiski pirms naudas izņemšanas nevis var būt un kaut kad!

pirms gada, 2020.10.14 18:16

harris

Līga Bulmeistere. - Šodien zibakcijā “Nesaprašanas siena” radošo profesiju pārstāvju atnestie ķieģeļi bija tikai instalācija, nākamo reizi tie var tikt izmantoti citiem mērķiem. Ja neatcels plānotās nodokļu reformas – briedīs nemieri.
Par tādu kūdīšanu var sekot kriminālprocess.

pirms gada, 2020.10.15 12:06

Jelgavniece

Dimants var atļauties draudēt un runāt visu iedzīvotāju vārdā.Nu nevajag radošo profesiju pārstāvjus pacelt virs pārējiem un radīt tiem īpašu attieksmi.

pirms gada, 2020.10.15 18:41

Lietotāju raksti