Veterinārārsti: dzīvnieku pirkšana "benzīntankā" ir augsta riska darījums

Lai cilvēkus pasargātu no  slimu un pārāk mazu  kucēnu iegādāšanās, Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina pircējus rīkoties atbildīgi un par kucēnu pirkšanas vietu izvēlēties drīzāk  veterināro klīniku, nevis benzīntanka stāvlaukumu.

 Iepriekš vienojoties par konkrētu vizītes laiku, klīnikā var  pārbaudīt, vai sunim pārdošanas brīdī ir ar likumu noteiktais nepieciešamais  mikročips un  vai tas sakrīt ar ziņām, kādas pieejamas Lauksaimniecības datu centra datu bāzē.

Veterinārārsts arī palīdzēs atpazīt, vai kucēnam veiktā vakcinācija, kurai  jābūt atzīmētai  viņa pasē,  pasargās mazuli no dažādām vīrusa slimībām, kā arī uzzināt, vai dzīvnieks nav ievests Latvijā nelegāli.

Šobrīd, kad tiek atvērtas robežas, pieaug  nelegālo pārpircēju rūpals, un  lēti iegādātus pārrobežu  nezināmas izcelsmes un apšaubāmas veselības  kucēnus pārdod kā Latvijā dzimušus šķirnes suņus.

Lai gan likums nosaka, ka no ārzemēm  atļauts iegādāties tikai tādu suni, kura  vecums ir vismaz  3 mēneši un  21 diena,  nelegālie darboņi ļoti mazus kucēnus  ieved kontrabandas ceļā un cenšas notirgot  pēc iespējas jaunākus, uzrādot  viņus kā Latvijā dzimušus . Diemžēl veterinārārsti krāpniecību konstatē tikai  tad, kad pircējs  saslimušajam kucēnam spiests meklēt neatliekamo  palīdzību, lai glābtu trauslo dzīvībiņu.

Latvijas Veterinārārstu biedrība atgādina par pasākumiem, kas padarīs drošāku šķirnes kucēna pirkšanas darījumu:

pārbaudiet pie veterinārārsta dzīvniekā esošā mikročipa sakritību ar Lauksaimniecības datu centra datu bāzē reģistrēto;

pieprasiet uzrādīt dzīvnieka pasi un lūdziet veterinārārstu izskaidrot, vai kucēnam veiktā vakcinācija ir atbilstoša viņa vecumam;

neņemiet līdzi bērnu, jo viņa lūgšanās pēc dzīvnieka var apgrūtināt saprātīga lēmuma pieņemšanu;

dzīvnieku pērciet tikai no reģistrēta audzētāja, rūpīgi ievācot ziņa pirms darījuma;

paturiet prātā, ka šķirnes dzīvnieka izcelsmes dokumenti - ciltsraksti nepalielina kucēna cenu, tāpēc tāda iespēja kā atteikties no “papīriem” nepadarīs darījumu lētāku, ja tie tiešām ir šķirnes kucēni;

šķirnes kucēnu audzētājs, kurš pārdod kucēnus, aicina pircēju mājās un rāda kucēnu māti;

slēdziet pirkšanas-pārdošanas līgumu;

par kucēnu norēķinieties ar bankas pārskaitījumu.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti