Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Likumā plāno aizliegt pasākumu rīkošanu blakus visiem padomju armijas pieminekļiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja deputātu Artusa Kaimiņa un Lindas Mednes (K) priekšlikumu Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā ierakstīt aizliegumu rīkot publiskus pasākumus tuvāk par 200 metriem no jebkura padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komisijas sēdes diskusijās izskanēja, ka aizliegums attiektos arī uz pasākumu rīkošanu Rīgā blakus Uzvaras parkā esošajam piemineklim.

Sākotnējo versiju likuma grozījumiem iesniedza Zaļo un zemniekus savienība (ZZS). Grozījumu viens no mērķiem ir aizliegt militāro agresiju slavinošu simbolu izmantošanu publiskos pasākumos, tajā skaitā burta “Z” izmantošanu šādam nolūkam.

Tāpēc likumā atbalstīts priekšlikums, kas aizliedz izmantot militāru agresiju un kara noziegumus identificējošā stilistikā izmantotus simbolus, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šodien tika atbalstīts Kaimiņa un Mednes priekšlikums, kas publiskos pasākumos aizliedz popularizēt un slavināt nacistiskā un komunistiskā režīma ideoloģiju saturošus notikumus, tai skaitā šo ideoloģiju pārstāvošu personu dzimšanas dienas, kauju un uzvaru atceres dienas, brīvu un neatkarīgu valstu teritoriju vai to daļu okupāciju slavināšanas dienas.

Šai normai kā izņēmumi būs gadījumi, kad šo pasākumu mērķis nebūs saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu vai arī šie pasākumi tiks izmantoti izglītojošiem, zinātniskiem vai mākslinieciskiem mērķiem.

Tiks arī palielināti sodi par publisku izklaides un svētku pasākumu rīkošanas un norises kārtības pārkāpšanu. Turpmāk par to varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 400 eiro, bet juridiskajai personai – līdz 3200 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja parlamenta Preses dienestā, komisijas priekšsēdētājs Kaimiņš uzsver, ka, nosodot Krievijas īstenoto kara darbību Ukrainā, jāpauž stingra nostāja, ka tādiem Krievijas militāro agresiju slavinošiem simboliem kā burtiem “Z”, “V” vai citiem simboliem, kas izmantoti ar šādu mērķi, “nav vietas publiskos pasākumos”.

Kā ziņots, Juridiskā komisija iepriekš atbalstīja citus likuma grozījumus, kuri paredz noteikt administratīvo sodu par Krievijas bruņoto spēku simbolu karā pret Ukrainu publisku izmantošanu.

Sākotnējo piedāvājumu citā likumā iesniedza ZZS deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Edgars Tavars, Didzis Šmits, Armands Krauze, Janīna Jalinska, Gundars Daudze, Jānis Vucāns, Māris Kučinskis un Raimonds Bergmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valainis iepriekš skaidroja, ka runa būtu par aizliegumu tādiem Krievijas bruņoto spēku karā pret Ukrainu izmantotajiem simboliem kā “Z” un “V”. Politiķis uzsvēra, ka šādi grozījumi būs skaidrs signāls, ka to izmantošana ir nepieļaujama.

Foto: apollo.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.