Linda Čevere atnes uzvaru, Katrīnai Kārklei karjeras rekords

Katrīna Kārkle, Foto: basketbola klubs “Jelgava”/Raimonds Subatovičs

Notikumiem bagātā spēlē uzvaru izcīnījis “Jelgava-BJSS” sieviešu basketbola klubs, kas 20.janvārī Baltijas Basketbola līgas regulārā čempionāta spēlē ar 65:63 spēja pieveikt līgas pastarīti “Saldus/Sporta skola”. Par spēles varoni kļuva jelgavniece Linda Čevera, kas guva uzvaru nesošo grozu.

Pirmo puslaiku pāriecinoši spēli kontrolēja jelgavnieces, kas bija pārākas abās ceturtdaļās arī rezultāta izteiksmē ar 16:12 un 18:12.

Trešajā ceturtdaļā spēle ritēja līdzigi. Lai arī “Jelgava-BJSS” spēlētājas ar divu punktu pārsvaru uzvarēja trešo ceturksni, vienība pamatlaika 31 minūtē zaudēja savu uzbrukuma līderi Lauru Zambrāni, kas nopelnīja jau otro nesportisko piezīmi un bija spiesta pamest zāli.

Pēdējā spēles nogriezni viešņas pietuvojās rezultātā. Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām mājniieces atradās vēl vadībā ar 61:57, kam sekoja vairāki neprecīzi uzbrumi abi komandu izpildījumā. Par labu mūsu vienībai nenāca ar vienības galvenā trenera Harija Zelča divas nopelnītās tehniskās piezīmes spēles izskaņā. Arī “Jelgava-BJSS” trenerim bija jāpamet zāle. Saldus spēlētājas realizēja soda metienus un pietuvojās jau līdz -1.

Minūti līdz spēles beigām Luīze Briede panāca 63:60. Atlikušajā laikā jelgavnieces divas reizes pēc kārtas nespēja tikt pāri centra līnijai astoņu sekunžu laikā, dodot iespēju viešņām. Saldus basketboliste 13 sekundes līdz finālsvilpei realizēja tālmetienu un panāca 63:63. Pēc minūtes pārtraukuma bumba pēc auta izspēles nonāca pie “Jelgava-BJSS” aizsardzes Lindas Čeveres, kas izpildīja neprecīzu tālmetienu, taču mājinieces izcīnīja atlēcošo bumbu pie groza sekundi līdz spēles beigām L.Čevere raidīja grozā precīzu metienu no pustālās distances, atnesot uzvaru ar 65:63 un pārtraucot komandas melno strīpu – septiņu zaudējumu sēriju.

L.Zambrāne nospēlēto 27 minūšu laikā kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Jelgavas kluba sastāvā. Luīze Briede sakrāja 15, bet Linda Čevere 10 punktus. Savukārt Katrīna Kārkle savāca 17 bumbas zem groziem, kas ir spēlētājas individuālais šīs sezonas un karjeras rekords.