Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU Mūžizglītības centrs ieguvis pieaugušo neformālās izglītības balvu “Saules laiva”

8. decembrī norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošās balvas “Saules laiva” 2021 nominantu un laureātu sumināšana. Viņu vidū šogad bija arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mūžizglītības centrs, kas pateicoties paveiktajam pieaugušo izglītības jomā ieguva konkursa galveno balvu.

8. decembrī norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošās balvas “Saules laiva” 2021 nominantu un laureātu sumināšana. Viņu vidū šogad bija arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mūžizglītības centrs, kas pateicoties paveiktajam pieaugušo izglītības jomā ieguva konkursa galveno balvu, informē llu.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visā izglītības sistēmā gan aizvadītajā gadā, gan šogad turpinām piedzīvot būtiskas pārmaiņas. Viena no lielākajām iezīmēm ir digitālā transformācija, kurai arī pieaugušo izglītībā tiek veltīta arvien nozīmīgāka loma. Domāju, ka ikviens pedagoģijā un izglītībā man piekritīs, ka roboti mūs neaizstās un mēs turpināsim būt, turpināsim motivēt, neapstāties un turpināt mācīties. Pieaugušo izglītība ir viena no tām atslēgām, kā mūs visus noturēt darba tirgū un aktīvā dzīvē. Ikviens no konkursa dalībniekiem ir paveicis milzīgu darbu šajā sarežģītajā pārmaiņu laikā un par to vēlos teikt “Paldies!”,” pasākuma atklāšanā teica izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Pieaugušo neformālās izglītības balva “Saules laiva” 2021. gadā tika pasniegta jau sesto reizi. Tā dibināta, lai akcentētu pieaugušo izglītības nozīmīgumu, sekmējot kvalitatīvu mācību programmu īstenošanu.

Balvai šajā gadā tika izvirzīti desmit pretendenti: Biedrība “Latvietes pūrs”, Daugavpils Būvniecības tehnikums, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs, Latvijas Mobilā telefona Mācību centrs, Nodibinājums “Fonds – Jūrmala cilvēkam”, Nodibinājums “IT Izglītības fonds”, Profesionālās izglītības kompetences centrs “Liepājas Valsts tehnikums” Mūžizglītības nodaļa, Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Valsts tehnikums”, Rīgas Stradiņa universitātes Pedagoģiskās izaugsmes centrs un Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apbalvošanas pasākumā konkursa žūrija atzina, ka arvien vairāk augstākās izglītības iestādes iesaistās pieaugušo izglītībā. Viena no tām ir LLU, kurā neformālās pieaugušo izglītības programmas īsteno Mūžizglītības centrs.

“LLU pēdējos trīs gados ir apmācījusi 4489 pieaugušos neformālās izglītības jomā. Universitātes Mūžizglītības centrs izstrādā programmas tajās jomās, kas iekļautas Viedas specializācijas stratēģijā perspektīvo bioekonomikas nozaru attīstībai un kurās LLU ir unikālas zināšanas. 2021. gada vasarā Mūžizglītības centrs īstenoja pašu iniciētu projektu “Karjeras kāre”, kas ir unikāls pieaugušo neformālās izglītības mācību, pieredzes un izaugsmes meistarklašu cikls pedagogiem – karjeras konsultantiem par lauksaimniecību, mežsaimniecību un pārtikas ražošanu.

Jāuzsver, ka Karjeras kāres cikla rezultātā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta uzaicināja LLU noslēgt sadarbības līgumu par projekta īstenošanu Rīgas pedagogiem un  karjeras konsultantiem. Tas ir nopietns sasniegums, kurā izpaužas ilgtspējas aspekts,” stāsta žūrijas komisijas pārstāve Linda Romele.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot Saules laivas balvu no izglītības un zinātnes ministres Anita Muižnieces, LLU Mūžizglītības centra vadītāja Ilvita Švāne pateicās ikvienam savas komandas pārstāvim un uzsvēra, ka tikai ar labu komandu ir iespējams sasniegt mērķus. Centra darbība aizsākusies pirms 14 gadiem divu cilvēku sastāvā, bet šodien tā jau ir daudzskaitlīga dažādu speciālistu grupa, kas īsteno dažādus projektus ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Balva “Saules laiva” tiek piešķirta IZM Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

Foto: llu.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.