Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LLU padome sāk darbu bijušās Latvijas valdības vadītājas Laimdotas Straujumas vadībā

LLU padome

20. maijā Jelgavas pilī pirmajā sanāksmē tikās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) padome, kas turpmāk būs viena no universitātes lēmējinstitūcijām, informē LLU. Padomes locekļi no sava vidus ievēlēja padomes priekšsēdētāju un vietnieku, kā arī vienojās par LLU padomes nolikuma projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLU ir biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, kas atbilstoši Ministru kabineta 2021. gada 17. septembra rīkojumam nr. 655 “Par valsts augstskolu tipiem” atzīta par zinātnes universitāti. Lai īstenotu Augstskolu likumā paredzētos grozījumus, kas attiecas uz pārvaldības maiņu, no 2022. gada LLU līdzīgi kā citās Latvijas augstskolās darbību sākušas augstskolu padomes.

Pirmajā LLU padomes sēdē par padomes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēta bijusī Latvijas zemkopības ministre un ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Mums visiem ir uzticēta milzīga atbildība, tāpēc aicinu kopā virzīties uz priekšu. Esmu pārliecināta, ka LLU vadība dara visu iespējamo, lai augstskola attīstītos. Prieks, ka 18. maijā LLU Konventa sēdes dalībnieki nobalsoja par universitātes nosaukuma maiņu un kļūs par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, jo biozinātnes un tehnoloģijas mūsdienās ir ļoti perspektīvas jomas. Lai Jelgava turpina ceļu pretī izcilības centram!” aicināja un novēlēja L.Straujuma, atklājot pirmo padomes sēdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt par LLU padomes priekšsēdētājas vietnieku ievēlēja Lauku atbalsta dienesta direktoru Ģirtu Krūmiņu.

LLU kā zinātnes universitātes padomi veido 11 tās locekļi. Piecus locekļus no sava akadēmiskā personāla vidus aizvadītā gada novembrī izvirzīja LLU Senāts. Tie ir Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Inga Ciproviča, Dārzkopības institūta vadošā pētniece Edīte Kaufmane, Vides un būvzinātņu fakultātes vadošais pētnieks un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studiju noslēguma darbu komisiju loceklis Vladislavs Vesperis, Tehniskās fakultātes profesors Gints Birzietis un Veterinārmedicīnas fakultātes docents Armands Vekšins.

Papildus, iesaistot plašāku sabiedrību, piecus padomes locekļus atklātā konkursa kārtībā izvirzīja Zemkopības ministrijas veidota LLU padomes locekļu kandidātu atlases komisija, kuras vērtētos kandidātus 26. aprīlī apstiprināja Ministru kabinets. Tie ir Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas, Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas un asociācijas “Latvijas Koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente un Latvijas Universitātes profesore Signe Bāliņa, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors, profesors Arvīds Barševskis un Lauku atbalsta dienesta direktors Ģ.Krūmiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vienu padomes locekli bija tiesības virzīt valsts prezidentam Egilam Levitam. Prezidents darbam LLU padomē izraudzījās bijušo Latvijas zemkopības ministri un ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

LLU rektore Irina Pilvere aicināja padomes locekļus iepazīties ar universitātes fakultātēm, lai rudenī varētu efektīvāk lemt stratēģiskos jautājumus par augstskolas darbību. Padome vienojās, ka nākamā tikšanās būs 3. jūnijā, kuras laikā iepazīsies ar LLU fakultātēm, bet kopumā sanāksmes norisināsies ne retāk kā četras reizes gadā.

LLU Padomes atbildībā būs universitātes ilgtspējīga attīstības jautājumi, stratēģiskā un finanšu uzraudzība, kā arī LLU darbības nodrošināšana atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Foto: Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.