Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Logu dauzītājam piespriež gadu aiz restēm

Ar Zemgales rajona tiesas Jelgavā tiesneses Lauras Frances spriedumu Dobeles novada iedzīvotājs Andis R. atzīts par vainīgu sveša īpašuma tīšā bojāšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu, kā arī ar 224 stundām sabiedriskā darba. Spriedums spēkā stājās pagājušajā mēnesī, bet Andis ieslodzījumā atrodas jau kopš 2022. gada 4. novembra, kad policija viņu aizturēja aizdomās par stiklu dauzīšanu kaimiņiem.

Pagājušajā gadā Dobeles novada iedzīvotājs Andis R. nosvinēja savu 60 gadu jubileju. Vecums tāds, ka arī prātam it kā vajadzētu būt, bet nekā. Kā liecina šīs krimināllietas materiāli, alkohola reibums un naids pret kaimiņiem var likt sastrādāt tādas muļķības, ka nākamo dzimšanas dienu Andim nācās sagaidīt cietumā.

Pērn 3. novembra vakarā ap pulksten 21 Andis R. esot bijis naida un dusmu pārpilns pret saviem kaimiņiem. Vīrietis savām emocijām ļāva vaļu tā, ka nolēma iznīcināt divās blakus mājās dzīvojošo cilvēku mantu. Vispirms Andis piegāja pie kaimiņa palīgēkas un izsita dubultā pakešu loga stiklus 100 eiro vērtībā. Turpinājumā vīrietis devās pie pagalmā stāvošas automašīnas, kas pieder juridiskai personai, un izsita šofera durvju loga stiklu 330 eiro vērtībā. Vēl vienai mašīnai, kuras īpašnieks arī ir kaimiņš, ar bruģakmeni tika izsists priekšējais vējstikls 123,96 eiro vērtībā, kā arī viens durvju loga stikls 52,74 eiro vērtībā. Andis pie izdarītā neapstājās, jo vēl vienai kaimiņa mašīnai, metot ar akmeni pa priekšējo stiklu, nodarīja materiālo kaitējumu par 140,50 eiro.

Prokurora Aināra Persidska apsūdzībā minēts, ka arī naktī Andis R. savas noziedzīgās darbības esot turpinājis. Viņš tajā pašā pagalmā it kā esot piegājis pie vēl vienas kādam uzņēmumam piederošas automašīnas, kurai izsitis gan priekšējo vējstiklu, gan pasažieru durvju loga stiklu, kopumā nodarot kaitējumu 1467,24 eiro apmērā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.